Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Datacamp-ről mi a véleményetek?

A Datacamp-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


A Python-t vagy az SQL-t szeretném elkezdeni rajta.

Az interaktivitás az, amiben elvileg különbözik egy sima Youtube-tutorial-tól.


Szerinted megéri, vagy mást ajánlasz?



2020. okt. 2. 20:06
 1/4 zozo256 ***** válasza:

Én egyszer regisztrltam oda, és kipróbáltam az ingyenes részét. Ahogy emlékszem van egy-két feladat, amit bizonyos modulok után meg kell csinálnod, szertintem az tök jó.


Youtube-on minden fenn van, amire valaha is szükségedet lehet, szóval onnan is bármit meg lehet tanulni. Ezek a fizetős oldalak annyiban különböznek, hogy jobban van strukturálva az anyag, és kicsit összeszedettebben is magyaráznak bennük. Szerintem ezekkel gyorsabban, és célirányosabban lehet haladni.


Én a pluralsight-ot használom már egy ideje, nekem az eléggé tetszik.

2020. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És pl a pluralsight-on a Python-t teljesen nulláról advanced szintig meg lehet tanulni?


És ha igen, kb mennyi munkaóra lehet ha az ember viszonylag jó képességú?


[link]


Mert itt pl azt mutatja, hogy 31 órányi anyag. De gondolom több időre készüljek, nem?

2020. okt. 4. 11:22
 3/4 zozo256 ***** válasza:

Igen, nulláról is meg lehet tanulni simán, és határ a csillagos ég. Rákerestem a python kulcsszóra, és 342 kurzust dobott ki, szóval azt tanulsz meg amit az időd csak enged.


Ha kezdő vagy python-ban, akkor ezt javaslom először: [link]


Ez itt színtiszta vanilla python, semmi framework, semmi extra library, csak az alap beépített dolgok.


Amiket javaslok erről a linkről: Getting started, Classes and Object-orientation, Functions and Functional Programming.

Ez úgy cirka 8 órányi anyag, ha ezeket megnézed, szerintem akkor lesz egy elég jó képed a nyelvről. Persze utána a többit is érdemes megnézni, de én mindenképp ezzel a 3 kurzussal kezdeném, ebben a sorrendben.


Az hogy hány óra az sok mindentől függ. Ha ismersz két-három másik nyelvet, akkor max a másfélszerese lehet a kiírt időknek. Ha első nyelv, de jó képességű vagy, akkor mondjuk olyan 3-szor annyi amennyit ír. De ezek csak az én tippeim. Ha mondjuk napi 2 órát rászánsz egy hónapon kersztül az már biztos elég egy középszinthez, én azt mondanám.


Ha igazán advanced szintre akarsz eljutni az azért több lesz (mondjuk ez függ attól mit értesz ez alatt pontosan). Gondolom egy 3-6 hónap alatt ki lehet maxolni a python-t, persze ezt csak a tiszta python-ra értem, semmi plusz framework vagy ilyesmi. De amit tényleg haszálni is fogsz 95%-ban kódolás során sztem az egy 2 hónap alatt tanulható.

2020. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.


Ment a zöld kéz. :)

2020. okt. 4. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!