Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tehetek, ha egy gazdafolya...

Mit tehetek, ha egy gazdafolyamat (svchost.exe) leköti szinte a teljes CPU és RAM kapacitásomat?

Figyelt kérdés
Windows 7-et használok. Megpróbáltam megállapítani feladatkezelővel, erőforrás-figyelővel, Process Explorerrel és cmd paranccsal, hogy mi tartozik a problémás gazdafolyamathoz, de mindig csak arra jutottam, hogy egy szolgáltatás sem kapcsolható hozzá. Ha felfüggesztem, semmilyen hiányosságot nem tapasztalok a rendszerben, csak az a baj, hogy folyton visszakapcsolódik magától. Megpróbáltam kikapcsolni a Windows Update-et, mert sokszor teszik felelőssé hasonló problémákért, de ez sem segített. Defender és Kaspersky szerint nincs vírusom. Lemezellenőrzést, rendszerkarbantartást futtattam, CCleanerrel kipucoltam a rendszert, de továbbra is zabálja az erőforrásokat.

#Windows 7 #servicehost #gazdafolyamat
2020. okt. 4. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Tegyél fel valamilyen linux disztrót.
2020. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt kovetve megallapithatod, hogy mely szolgaltatasok erintettek:

[link]

2020. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ha jól emlékszem, nekem régebben a második oldotta meg.

2020. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a linkelt módszereken (és jó pár másikon) már túl vagyok, ahogy azt írtam is. Pontosan az a baj, hogy a kérdéses svchosthoz nem tartozik egyetlen megjeleníthető szolgáltatás sem, tehát ha a feladatkezelőben megpróbálok a szolgáltatásokra ugrani, nem emel ki semmit, erőforrás figyelőben a bajos svchostra szűrve nem jelenít meg egy kapcsolt szolgáltatást sem, cmd-ben tasklist/svc-t lefuttatva pedig szintén azt jelzi, hogy nincs semmilyen szolgáltatás ennek az svchostnak alárendelve.
2020. okt. 4. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!