Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan emelhetném az agyi...

Hogyan emelhetném az agyi kapacitásomat mindenféle módszerrel? Maximális fokozatra kapcsolnám magam mindenhogyan!

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám maximális fokozatra kapcsolni az agyam?

Okosabb lenni mint valaha és új agysejteket hozni létre.

Vitaminokkal bombázni a testem, hogy maximális erőfokozatra tudjak kapcsolni testileg is, szellemileg is, és lelkileg is!

Adjatok nekem tippeket kérlek, hogy ki tudjam magamból hozni a maximumot amit eddigi évek során nem tudtam megtenni. Szeretnék önzetlenül adni akinek csak tudok és ehhez arra van szükségem, hogy feljavítsam magam!



2020. szept. 10. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ha legális módszerekre gondolsz, akkor ezt a cikket ajánlom:

[link]


Léteznek féllegális serkentő drogok, amik segítenek koncentrálni, motiváltnak maradni stb. De persze ennek komoly egészségügyi kockázatai is lehetnek. Ismert példa Erdős Pál matematikus, aki egy bizonyos drogot szedett élete utolsó éveiben (orvos írta föl neki depresszióra vagy ilyesmi, hosszú sztrori), amitől egyrészt extrém tempóban dolgozott és ontotta a tudományos cikkeket, másrészt nagyon durván leépült, napi pár órát aludt. Itt olvashatsz a témában (nem Erdősről, hanem a féllegális szerekről):

[link]

2020. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Au agysejtjeid folyamatosan pusztulnak sehogy nem tudsz újakat létrehozni. Tanulással tudod az agyadat tréningezni de egyebként nem akarlak megsérteni de teljesen értelmetlen amit írsz. Vannak az embernek adottságai jobbenne elfogadni őket mint ilyen marhasáhokba kezdeni.
2020. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Sorolom, hogy nekem mik jöttek be:

- táplálkozz egészségesen

- sportolj minden nap, ha lehet (akár reggeli gimnasztika is megteszi)

- kihagyható: igyál 1 csésze kávét minden reggel (vagy más módon vigyél be kevés koffeint), ez javítja az agyi vérellátást (de ne vidd túlzásba)

- kezdj el aktívan nyelvet/nyelveket tanulni (akár online), foglalkozz vele minden nap, ha teheted

- tanulj meg a latintól eltérő ABC-ket (magyar rovásírás, cirill, ivrit, arab stb.)

- tanulj meg rajzolni és később írni bal kézzel (vagy ha balos vagy, jobbal), gyakorold minden nap kb. 60 percig

- napi szinten oldj meg matekfeladatokat, egyre nehezebbeket (tudásszintedhez mérten, egy csomó van online)

- kihagyható: nézz motivációs videókat (de azért jól szűrd át, hogy mit nézel)

Próbáld meg az említetteket minden nap gyakorolni. Kb. 6-8 hónap alatt hihetetlen mértékben "fel lesz turbózva" az agyad.

2020. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm az összeállítást pont ilyen dolgokra vágytam! A többi válaszolónak is köszönöm a véleményét!

Mindenképpen egészséges életmód útján kívánom elérni ezeket!

A második válaszoló is igen bölcs dolgot írt és valószínű, hogy neked is igazad van. De nem fejtetted ki igazán, talán jobb is mert csak el vennéd a kedvem az egésztől. Szóval én hiszek abban, hogy fel tudjuk javítani magunkat bizonyos módszerekkel, egészséges összetevőkkel és akarattal!

2020. szept. 10. 12:08
 5/20 anonim ***** válasza:

Ajánlom még ezt a honlapot:


[link]


Olyan tesztek vannak rajta, amivel kiderítheted, hogy pl. pozitívan vagy negatívan hat rád a kávé, a nap melyik szakában melyik képességed rosszabb-jobb stb. Mert ha mondjuk reggel a legjobb a reakcióidőd, délután meg jobb az emlékezőtehetséged, akkor ennek megfelelően csoportosítva a feladatokat jobb eredményt érhetsz el, mintha más sorrendben csinálnád.


(Ha nem tudsz angolul, akkor kezdd azzal, hogy megtanulsz. Így egy csomó infó elérhetővé válik a számodra. Bizony, ha saját maga akarja kilogikázni, kitapasztalni, lemérni a dolgokat az ember, az oltári nagy meló, és éledet végéig se érsz a végére. De ha hozzáférsz az emberiség eddig összegyűjtött tudásbázisához, akkor nagy előnnyel indulsz. Nem véletlen, hogy a google tudományos cikk keresőjének a szlogenje "óriások vállán". Tanulj meg angolul, és te is fölállhatsz a tudósok vállára, hogy messzebb láss.)

2020. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Igen. Nyilván egészséges tesben egészséges elme lakozik. Bár Hawkingra ez pont nem volt igaz. De ha eddig nem volták atomfizikus valószínű jövőben sem leszel. Nem a kedvedet akarom elvenni. Az élethosszig tanulás mellett vagyok. Csak nem értem miért kéne maximumra "túrbóznia" magát valakinek. Valami matekversenyre gyúrsz? Egyébként az ember azzal foglalkozik ami érdekli és mivel érdekli könnyebben tanulja is. Egyszerűen nem értem mi a célos ezzel. Az világos hogy aki egy olimpiát alar megnyerni vagy megmászni a Mout Everestet annak fizikailag el kell érnie a maximumát. De agyilag ez mire jó a hétköznapi életben? Komolyan kíváncsi vagyok rá. Mit akarsz önzetlenül admi másoknak? Rengeteg csekély értelmi képességű ember van aki tud önzetlenül admi másoknak. Nekem is jól megy pedig sosem vágtam agyserkentő kísérletbe. Hogy függ össze a lelki gazdagság az agyműködéssel? Teljesen érthetetlen számomra ez a projek :)
2020. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Van yton egy sorozat, hallgasd meg, pont erről szól.

Ki kapcsolta ki az agyam.

2020. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok egy agyoniskolázott ember ezért hasonló alul iskolázott az élet iránt abszolút nem érdeklődő emberek vesznek körül, miközben engem hihetetlenül foglalkoztatnak a nagyvilági dolgok. Tudomány, ezotéria meg minden ami egy intelligens embert érdekel. Viszont fájó szívvel élem meg a mindennapjaimat és bosszant, hogy nem tudok kikerülni az élet igazi forgatagába! Azt vettem észre, hogy akik egyetemet végeztek azok többségében boldog emberek. Hasonló gondolkodású intelligens emberek veszik körül. Bejutásuk van az élet több területeire. Én is vágyom erre az életre. Ki akarok törni abból amiben most élek. Igen tudom, hogy tanulnom kellett volna már rájöttem, de akkor még úgy gondoltam enyém a világ és mindenhogyan jól fogom magam érezni a bőrömben. Nem hittem, hogy ezek a társadalmi különbségek üldözni fognak engem munkahelyektől munkahelyekig.
2020. szept. 10. 15:30
 9/20 anonim ***** válasza:
Írok neked privátban mert nagyon el vagy tévedve :)
2020. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék amit írsz a kérdezőnek.

Mert én is így jártam, ahogy a kérdező, azóta fordultam én is az ezotéria felé.

2020. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!