Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Települési címer fekete...

Települési címer fekete fehérben csak körvonalakkal?

Figyelt kérdés
Ebben tudna segíteni valaki? Hogyan tudom megcsinálni photoshop-ban, hogy ha van egy településnek egy címere akkor az csak fekete fehér körvonalból álljon? Sajnos, ahol nincs körvonal azt nem tudom megoldani. Videót vagy segítséget tudna adni valaki? Vagy online program?

2020. okt. 31. 15:32
1 2
 11/14 tabaki ***** válasza:

Próbálkozhatsz a kép vektorizálásával is (előtte a képet fölnagyítottam háromszorosára):

[link]

A helyzet iróniája, hogy a címer eredetije láthatólag szintén vektoros programmal készült, de azt már ilyen módon nem tudod visszanyerni, a valahai vonalak itt már keskeny felületeket jelentenek – alapos előkészítés után középpontos vektorizálással és sok utómunkával talán nem lenne lehetetlen, de alighanem többe kerülne a leves, mint a hús, és nincs is rá szükség.

A vektorizálás erénye, hogy körvonal hozzáadásával utólag megerősítheted a rajzot, illetve, hogy a tökéletes munka érdekében tetszés szerinti méretre nagyíthatod. Mint láthatod, a pontosság kedvéért kikapcsoltam az optimalizálást. Ez sok csomópontot eredményez, ezért a vektoros programon belül eléggé kényelmetlen a továbbszerkesztése, viszont exportálva már bitképes szerkesztőben is könnyű kiigazítani a nem túl jelentős eltéréseket.

A bemutatott példádon sajna nem látszik olyan rész, „ahol nincs körvonal”, de más típusú (mondjuk szín szerinti) vektorizálással szinte bizonyosan megoldható az is.

2020. nov. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de ez már nekem mesterfok :D :D :D Lehet inkább egyszerűbb lenne nekem ha szürkeárnyalatosra átszíneztetném...
2020. nov. 1. 14:10
 13/14 tabaki ***** válasza:

„mesterfok”


Ugyan... nincs benne semmi ördöngösség. Itt van még három, hasraütésssel kiválasztott címer, pontosan ugyanazokkal a beállításokkal:

[link]

Annyi a különbség, hogy most nem óvatoskodtam előzetes felnagyítással, egyszerűen a letöltési méretben vektorizáltam őket. Szerintem egyébként akkor jársz legjobban, ha privátban megírod, melyik települések címeréről van szó – ha azok sem bonyolultabbak, inkább megcsinálom neked. A gondolata is fáj, hogy csak azért, mert nem ismersz egy amúgy egyszerű programot, lélekölő küzdelmet vívj a feladattal, néhány perces munka helyett.

2020. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azta, ez nagyon durva :O :O :O Ezt nem lehetne a beállításokat importálni valahogy? :) Köszönöm tényleg a segítséget! :)
2020. nov. 3. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!