Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok készlet nyilvánta...

Hogyan tudok készlet nyilvántartó készítése Excelben vagy Acces Pointban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kis boltnak szeretnék nem is teljesen nyilvántartó programot inkább egy készlet fogyást listázó programot. Amire gondoltam hogy a bolt készletének van egy exceles listája a szükséges adatokkal. Mint például termék megnevezés, típusa, cikkszám, vonalkód stb. Mivel most egy füzetbe van vezetve melyik termékből mennyit vittek. Én ezt szeretném kicsit modernebben géppel megoldani. Az elképzelés legyen a termékeknek egy listája az itt található termékeknek a vonalkódja lenne az egyedi azonosítója és egy másik táblán a vonalkódot lecsipogva vonalkód olvasóval (pc-re kötve) jelenjen meg nekem a termék és az ára. Ezt szeretném kivitelezni Excelben vagy esetleg Acces Pointban. Hogyan kezdjek neki vagy esetleg pár tipp, hogy valamilyen úton el tudjak indulni.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 5. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom a megoldást, de Access Point-ban semmiféleképpen ne próbáld megcsinálni, mert az egy hálózati hardverelem (hozzáférési pont). Amire te gondolsz, az simám az Access adatbáziskezelő az Office-ból.
2020. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Vannak ingyenesek is, de általában próbaidősek, vagy funkciókban korlátozottak, illetve vonalkódolvasót sem kezelnek, ráadásul sok esetben az interneten keresztül, felhőből működnek.


Bár már 10-15ezer körül is vannak egyszerűsített változatok. (rendszerint 1 raktárat kezelnek)

Majdnem mindegyik kezeli a vonalkódolvasókat is. (de erre azért érdemes rákérdezni)

Ha megveszed, utána nem szükséges fizetni az éves frissítésért.

Pl. Google első találatok:

[link]

[link]

[link]

stb.


Ha mégis valami egyszerűt akarsz csinálni, akkor kezdhetsz sablonokkal:

[link]

[link]

[link]

2020. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Access jobb erre, de ha soha nem használtad, az nem fog menni. Excel egyszerűbb.
2020. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!