Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows rendszergazda téma....

Windows rendszergazda téma. Be lehet állítani, hogy egyszerűen csak futtasson mindent rendszergazdaként?

Figyelt kérdés

Ez egy otthoni gép, nem kell se figyelmeztetnie senkit semmire, és hasonlók, se pajzs ikon nem kell és egyebek, nem kellenek a korlátozó tényezők.


Köszönöm a segítséget!

(fiókfelügyelet csúszka már le lett véve, tehát az idegesítő elsötétülős üzenet nincs)


2020. nov. 8. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet. Pont az a lényege, hogy a vírusok ne tudjanak csak úgy teljes jogosultsággal indulni, csak ha te vagy olyan hülye, hogy elindítod. Az üzenetet is azért nem szabad kikapcsolni, hogy ha elindítasz valamit ami rendszergazdai jogosultságot kér, de nem indokolt, le tudd állítani.
2020. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Persze de csak Win 98-on...
2020. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"nem kellenek a korlátozó tényezők"

De, kellenek.

Tudod, hogy a Windows minek köszönheti, hogy hírhedten könnyen fertőződik meg, illetve válik instabillá? Pont az ilyen hozzáállású felhasználóknak. (Meg azon inkompetens fejlesztőknek, akik még 2020-ban is képesek olyan szoftvereket írni, amik futtatásához rendszergazda jog KELL.)

Aztán csodálkozunk, ha jobban terjed a zsarolóvírus, mint a COVID?

De vírus sem kell... elég egy rosszul megírt szoftver, ami véletlenül a rendszernek egy érzékeny részét módosítja, és jobb esetben csak a rendszert kell újratelepíteni, rosszabb esetben pedig az adataid bánhatják. Egyébként is érzékeny rendszer a Windows, aminek ezernyi rejtett helye és beállítása van, amiket óvatlanul módosítva akár használhatatlanná is tehetjük a rendszert. Nem kéne még egy lapáttal rátenni. Használd csak kulturáltan a gépedet, és akkor talán nem kell majd évente kétszer újratelepíteni.

2020. nov. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az UAC-vel szezononként egyszer szoktam találkozni kb., amikor telepítem vagy frissítem a programokat. Annyira nem nehéz rákattintani... A telepítőben sokkal több idő elmegy a "next->next->next->finish" gombra kattintgatással.
2020. nov. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

óhh, na tegnap láttam egy videót, és LEHET!!!!!!!

[link]

(10 percnél)


De mindenképp ajánlott akkor nem használni ezt. a srác is csak nagyon különleges esetekben tudja elképzelni a használatát.

2021. ápr. 8. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!