Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszerindításkor szeretném...

Rendszerindításkor szeretném ha rendszergazdaként indulna a VSTHost nevű utility, UAC prompt nélkül. Megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
Oka: jBridger minden egyes plugin ellenőrzésekor nyűglődik a rendszergazda módért (ha nem ismered, ne kiálts vírust, köszi), sok a kis freeware plugin (próba után ritkítandó, csak jussunk oda), és a pluginmennyiség hajlamosabb növekedni.

#zeneszerkesztő #VST #VSTi #live act #vsthost
2018. júl. 11. 20:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Oh, Windows 10
2018. júl. 11. 21:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki az UAC-t.
2018. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
UAC a barátunk, nem válunk meg tőle. Offline rendszeren még lehet, hogy vállalnám, ha tényleg senki nem akar telepíteni rá semmit, de így, otthoni mindenes pc-n nem jó ötlet.
2018. júl. 12. 05:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát én megváltam tőle simán, Malwarebytes és uBlock mellett nem félek.

Az UAC-nek pont az a lényege, hogy nem lehet kikerülni.

2018. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából sikerült rendszergazda jogokkal indítani rendszerindításkor, a Win 10-ben is megtalálható Feladatütemező alkalmazással, csak akkor azt csinálja, hogy rövid időre megjelenik az ablaka, aztán ablak nélkül fut. Működik, ott is van Feladatkezelőben, csak nem lehet előcsalogatni.
2018. júl. 13. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Üdv!

Végül hogyan sikerült megoldani?


A Windows Sysinternals programcsomag részeként megtalálható PsExec gyakorlatilag ezért készült. Registry-ben a megfelelő útvonal ("kulcs") alatt (amit nyilván már ismersz) rögzíted a pexec.exe-vel a megfelelő paraméterekkel a meghívását, és voilá.


Azt furcsának találom mondjuk, hogy a Te első megoldásoddal ablak nélkül futott! Ez ugyanis egy (számomra) nagyon becsülendő (ha a szükség úgy hozza) "feature", viszont ez csak a megfelelő paracssoros kapcsolóval hozható fel nála.


Egyébként saját tapasztalatom szerint is nagyon-nagyon - de úgy vettem észre, hogy a zenészek többsége is így gondolja - óva intelek attól, hogy "mindenes" gépet használj. Főleg családi mindenes gépet.

A >számítógép<, mint olyan, mielőtt hardverben és szoftverben konkretizálnánk, addig valóban univerzális. ADDIG. Tehát a lehetőségek megvannak : hogy Te számítógéppel végezz grafikai munkát, számítógéppel végezz hangmérnöki munkát, számítógéppel szerezz zenét, számítógéppel szerkessz kiadványt....

Az EGYSZERŰBB dolgokban még meg is fog maradni a multifunkcionalitás.

DE a technikailag olyan bonyolult dolgokban, mint a virtuális hangszerelés, amik úm. motorháztető alatt igen bonyolulttá tudnak válni...

Ott dönteni kell, hogy akkor azon a rendszeren villanyzenélsz, és AZT csinálod. Mást NEM.

2020. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Üdv! Feladtam, időközben az Equalizer APO kapott vst plugin beillesztést, a saját Configurator nevű kis könnyítésében használom, ami kell nekem oda. Hogy tudjak youtuberól kényelmesen samplingelni, feldobtam még egy Odeus Asio Link drivert, így nem némul be a youtube ha asio is használatban van. Alaplapi+Asio4All egyébként.


Végigkövettem egy cikket, ami hang glitchek lehetséhes megoldásait sorolja, azóta az a minimális röccenés sincs. Az Asio Link 96k-n dolgozik, a DAW is többnyire. A gép egy i3 4150 + ssd + 16GB RAM lényegében, így kihagyom a zabálós hangszereket, de jól együtt lehet élni a korlátaival. Tervezek bekomolyodást, amire mindig megvan fejben, épp milyen hardverrel raknék össze dedikált gépet, de nem jött még el az az idő, meg főleg az a pénz.

2020. febr. 5. 05:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Ó, és a rendszergazda jogok: nem használok már jBridge által 64bitesített plugineket, így nincs mi vernyákoljon minden egyes dll megtalálásakor a nem rendszergazda indítás miatt, merthogy ez volt az alapprobléma.
2020. febr. 5. 05:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Odeus Asio Link! Ezt felírtam!

=D

Most mosolygok azon, hogy én ugyanerre a feladatra egy sokkal-sokkal komplikáltabb módszert találtam ki/implementáltam, ÉS még mindig nem volt teljesen tökéletes.

Erre : nesze, ez is létezik. XD


Miért nem ismertek ezek a szoftverek jobban! Meg MIÉRT, MIÉRT tűnnek el ezek mindig a süllyesztőben?!! ("Price (MSRP): No Longer Available")

A curva anyjukat! Melyik információt monopolizáló bagázsnak az érdeke időről-időre eltüntetni az IGAZÁN JÓ audio cuccokat ?!! (drivereken át a segédprogramokon és DAW-okon keresztül, kifejezetten a VST modulokig bezárólag)

2020. febr. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez az Odeusos cimbora pont hirtelen meghalt, a családja meg ül a forráskódon. Sok ilyen van, meg még ott a rengeteg 32biten rekedt abandonware :)
2020. febr. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!