Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lenne a "pattern" és a...

Mi lenne a "pattern" és a "note" szavak magyar megfelelője?

Figyelt kérdés

Lehet hogy rossz kategória, de nem találtam jobbat.

A pattern alatt azt értjük, ami midi szekvenszer programokban van és note-ok (hangjegy?) egy csoprtja, amit egy blokként lehet kezelni. Illetve maga a note, ami lehetne esetleg hang, bár ez egy kicsit puritánul hangszik.

Várom az ötleteket :)



2020. nov. 21. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A pattern az a minta, mintázat.
2020. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Illetve van még egy pár:

-Gain (max. 5 betűvel)

-Delay (szintén max 5 betű)

-Clip (mikor lekorlátozzuk a jel nagyságát)

-Transport (a lejátszás vezérlése vagy mi)

2020. nov. 21. 18:32
 3/9 A kérdező kommentje:
A minta nem rossz, bár keverhető a hangmintával.
2020. nov. 21. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

A note egyértelműen hangjegy.


A pattern esetén a minta tényleg keverhető a hagmintával sőt a hang analóg-digitál konverziója esetén történő mintával (lásd: mintavételezés). Talán a motívum adekváltabb: mivel többször felhasználható ismétlődő része a zenének.


A gain antennák esetén a nyereséget jelőlné, keverőpultoknál ( [link] ) az előerősítés mértékét jelöli (szóval hogy mennyire kell a különböző bemenetek - hangszerek, mikrofonok - jelét felerősíteni, hogy a csatornák azonos hangerőbeállítása esetén - amit csatornánként külön-külön, a keverőpult alján levő - csúszópotméterekkel vezérelnek, azonos hangerőt produkáljanak). Ha van külön volume (hangerő), akkor lehet például szint.


A delay késleltetés, késés.


A clip vágás (szóval egy "kemény" limitet a jelben, amivel elhagyjuk a bizonyos jelszint feletti jeleket).


A transport szállítást, átvitelt jelent - kérdés, pontosan milyen környezetben.

2020. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fordítasz valamit vagy készítesz? Mit, ha szabad kérdeznem? Csomót tudnék segíteni, csak így látatlanban eredendően egy katyvasz lesz a kreativitás eredménye, belelátva meg fel tudjuk fűzni akár egy komplett életfilozófiára is a szóhasználatunkat.
2020. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 elistvan ***** válasza:
Ez valamilyen zenei szoftver lesz szerintem én fl stúdió rá tippelek. A gain a főhangerő. A pattern az a tábla minta amiből tőbbet megszerkesztve ősszejön egy sáv. Mondjuk doboknál egy pattern négy negyed azaz 16 hang és minden negyediket teszel egy lábdobot. A clip a torzítás jelöli. Ha ezt írja a program lentebb kell venni a hangerőn
2020. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eh, tudom hogy mit jelentenek :)

Csak nem tudom, hogyan lehetne magyarul frappánsan lefordítani.

Nem az FL egyébként.

2020. dec. 4. 22:07
 8/9 elistvan ***** válasza:
Az lehet, de nem ez volt a kérdésed amit feltettél. A patternre mintát mondanék.
2020. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elistvan ***** válasza:
Bocsesz, csak a magyarázatot olvastam. A note az hangjegy a pattern pedig minta legalábbis zenei szoftver témakörben.
2020. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!