Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OpenOffice Calc -ban hogy...

Kilroy kérdése:

OpenOffice Calc -ban hogy tudok "kalkulator" tablazatot csinalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnek csinalni OpenOffice Calc -ban egy tablazatot. Sosem nyitottam meg meg, mert sosem volt ra szuksegem.

Tehat 3 oszlop van, az elso ahol a szamok 1 -tol 1000 -ig kulon-kulon sorban lefele novekvo, a masik 2 oszlop pedig 2 kulonbozo szammal legfelul. A lenyeg, hogy szamolja a ket szam (tehat a sorban levo szam es az oszlopban a legfelso szam) osztalekat.

Es, ha meg van valami egyszeru trukk, amivel nem kell kiirnom a szamokat 1 -tol 1000 -ig, ne tartsd magadban:)



2020. nov. 25. 15:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Valahogy igy: [link]

A kijelolt reszen, ahova automatikusan szamolna a b/1,2,3,4,... es a c/1,2,3,4...

2020. nov. 25. 16:05
 2/4 CspCsj ***** válasza:

1.

Számsorozat gyors kitöltésére két módszer:

A.

A kiszemelt tartomány első cellájába beírod az 1-et > második cellájába a 2-őt > kijelölöd mindkét cellát > a kijelölés jobb alsó sarkában lenyomod az egérgombot > addig húzod lefelé (kis idő után begyorsul) amíg el nem éred a kívánt utolsó cellát > elereszted az egérgombot.

B.

A cellák felett, bal szélen a Névdobozba beírod pl. A2:A1001 > Enter billentyűre kijelöli a tartományt > Szerkesztés menü > Kitöltés > Sorozat... > Kezdőérték=1 és Növekmény=1 > OK


2.

Osztás képlet:

A linkelt képed alapján B2 cellába írd/másold:

=$A2/B$1

B2 cella jobb alsó sarkánál fogva, egérrel jobbra húzva, másold a képletet a szomszédos C2 cellába, majd a kijelölést nem megszüntetve, a kijelölés jobb alsó sarkánál fogva, most az utolsó sorig lefelé húzd.


Ha másik képletre gondolsz, akkor majd úgyis szólsz...

2020. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Javítás:

Lehet hogy fordítva értettem a képletet: =B$1/$A2

2020. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ott a pont! Nekem 1 napom rament, Neked 1 pillanat alatt volt:)

A masodik lett jo (=B$1/$A2), de lehet en irtam forditva:D

Nagyon szepen koszonom! Ment a pont!

2020. nov. 25. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!