Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyszerűen nem tudom telepíten...

Roflkopter kérdése:

Egyszerűen nem tudom telepíteni a Windows 10-et. Miért?

Figyelt kérdés

Napok óta szerencsétlenkedem vele a helyzet a következő


Vettem egy 256GB-os SSD a gépembe, ezért úgy gondoltam csinálok egy új tiszta installálást a windows telepítőlemezről. Elég erősen alábecsültem a probléma komplexitását.


Az első probléma amibe ütköztem, hogy miután befejeződik a telepítés újra bedob a telepítő menübe és kezdhetem elölről az egészet újra és újra. Ezt egyedül úgy tudtam megoldani, hogy az újraindítás után kiveszem a telepítőlemezt.


Ekkor eljutok a következő szintre: A windows szimplán nem tud bootolni. a szokásos "Reboot and select proper boot device" hibaüzenetet kapom. Ezután beállítottam a BIOS-ban, hogy az SSD legyen az első a bootolási sorrendben, továbbra is ugyanaz ez az üzenet. Ezután visszaraktam a telepítőlemezt, majd lefuttattam az automatikus hibaelhárítást (ismét naív voltam) természetesen nem működött.


Ezek után ha kiveszem a lemezt, majd újraindítom újabb fajta hibaüzenet: 0x00000e8. A CMD-ben próbáltam még néhány fórumon talált parancsot beírni, de fogalmam sincs mit csinálok és nem is működött.


Valamit ötlet?



2020. dec. 18. 16:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%

"Napok óta szerencsétlenkedem ... csinálok egy új tiszta installálást a windows telepítőlemezről. Elég erősen alábecsültem a probléma komplexitását."


Túl komplex feladat neked egy win telepítése..

Vidd el szakemberhez (pc szervízbe), ahol megcsinálják neked - pénzért.

2020. dec. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
#11 Nem kell megsértődnöd csak, mert nem vált be az együgyű ötleted, de köszi a tanácsot :D
2020. dec. 19. 01:25
 13/28 anonim ***** válasza:

Húzd. Le. A. Többi. Driveot.


Nem kell mindent tudnod, elég annyi, hogy máshova teszi a pármegás rendszerindítót, mint ahova az egyszeri user segglyuka szeretné.

2020. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Próbáltam, nem működik. Esetleg valami olyan tanács, amit nem egy 2 bites ovis irt?
2020. dec. 21. 03:17
 15/28 anonim ***** válasza:

"#2 ratelepul, mert látom a diskpart-ba, hogy vannak fájlok az SSD-n, illetve a scanos parancs is látja, hogy van Windows"


Úgy látom, azóta már eltelt kis idő, de a felvetésemmel még nem foglalkoztál sokat :D Nem arra gondoltam, hogy Windows fájlokat rámásol-e az SSD-re, hanem, hogy rendszerfájlok (bootfájlok, bcd) rákerül-e.

Két helyre kerülhet: Bios/Legacy telepítésnél az első (alap)lemez első partíciójának MBR-jébe, ekkor kötelező érvényűen NTFS-es pendrájvról telepítesz Legacy módban, így megírt telepítővel (hagy most már a DVD-t), vagy: UEFI telepítésnél az első GPT lemez EFI partíciójára, ekkor kötelezően FAT32-es pendrájvról telepítesz UEFI módban. Ha a fentiek közt bármilyen keveredés van, még ha el is jut a telepítés első szakaszának végéig, NEM fog boot-olni.

Tehát eldöntöd, hogy UEFI/Legacy telepítés legyen. Eszerint először beállítod a BIOS-t. Legyen UEFI, az a praktikusabb új rendszereknél, ha a hw támogatja. És ha már itt vagy, kikapcsolod a Secure Boot-ot, mert a végén megszopat (lehet alapból is ez volt a baj).

Fogsz egy gépet, elindítasz valamit, amivel az iso-t ráteszed a pendrive-ra, én most Rufust írok, mert azt használom. Letölthetsz egy akármilyen rendszert a Rufussal (jobb oldalon "Letöltés" gomb, kiválasztod, amelyik neked jó, és le is szedi, keresgélés nélkül). A Rufus nem tudja, milyen célgépre teszed a rendszert, tehát megnézed, hogy a beállítás UEFI-nek megfelel-e: Partíciós séma: GPT, Cél: UEFI (nem CSM), fájlrendszer: FAT32. Megírod.

Indítasz róla (talán a boot prioritás már megy), de a legjobb, ha az SSD előtt semmi nincs, az USB boot-ot pedig gyorsmenüből éred el (gépenként eltérő, pl F12).

2020. dec. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
68%
Azon mi óvodás neked, hogy szádba rágom, amit láthatóan nem vagy képes felfogni? #5 voltam, annyit válaszoltál, hogy nem hiszed, hogy az a baj, mert a _fájlok_ szerinted rákerülnek az ssdre. Arról semmit nem írtál, hogy próbáltad vagy sem. Majd a #15-öst is kóstold be légyszi, mert leírja neked az összes olyat, ami fölött nem elsiklanod kellett volna, hanem azonnal google, hogy mi a franc az és mire kell! Esetleg konkrét lépésről lépésre leírást keresni rögtön az elején arról, amit sose csináltál... Bocs, hogy itt az óvodában senki nem feltételez olyat rólatok felnőttekről, hogy agy nélkül nekiálltok berhelni, egy google keresés nélkül.
2020. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#16 nem az a baj, hogy “jóhiszeműen” segíteni próbálsz, hanem hogy lekezelő agresszív, bicskanyitogató stílusban teszed azt


A többieknek pedig, akik nem érezték magukat felsőbbrendűnek, mert van Windows a gépükön, köszönöm!! MEGOLDÓDOTT!


Egy fórum 8382. oldalán találtam egy megoldást, miszerint a probléma forrása az, hogy tárolóhelyként van kezelve az SSD. Ez fogalmam sincs hogy történt és miért és egyáltalán mi az hogy tárolóhely:D Úgy sikerült orvosolni, hogy a HDD-re felraktam a windowst aztán a tarolohelyek menüpont alatt kitoroltem az ssd-t bebootoltam a telepítot és felraktam az SSDre is a windowst.

2020. dec. 22. 01:56
 18/28 anonim ***** válasza:
Uristen, es meg torom magam ezert a koszonom helyett :(
2020. dec. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Pontosan az volt a problémád forrása, amit hárman is mondtunk
2020. dec. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
de mentségedre szóljon, hogy egyikünk sem magyarázta el, hogy hogyan ellenőrizd le
2020. dec. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!