Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyszerűen nem tudom telepíten...

Roflkopter kérdése:

Egyszerűen nem tudom telepíteni a Windows 10-et. Miért?

Figyelt kérdés

Napok óta szerencsétlenkedem vele a helyzet a következő


Vettem egy 256GB-os SSD a gépembe, ezért úgy gondoltam csinálok egy új tiszta installálást a windows telepítőlemezről. Elég erősen alábecsültem a probléma komplexitását.


Az első probléma amibe ütköztem, hogy miután befejeződik a telepítés újra bedob a telepítő menübe és kezdhetem elölről az egészet újra és újra. Ezt egyedül úgy tudtam megoldani, hogy az újraindítás után kiveszem a telepítőlemezt.


Ekkor eljutok a következő szintre: A windows szimplán nem tud bootolni. a szokásos "Reboot and select proper boot device" hibaüzenetet kapom. Ezután beállítottam a BIOS-ban, hogy az SSD legyen az első a bootolási sorrendben, továbbra is ugyanaz ez az üzenet. Ezután visszaraktam a telepítőlemezt, majd lefuttattam az automatikus hibaelhárítást (ismét naív voltam) természetesen nem működött.


Ezek után ha kiveszem a lemezt, majd újraindítom újabb fajta hibaüzenet: 0x00000e8. A CMD-ben próbáltam még néhány fórumon talált parancsot beírni, de fogalmam sincs mit csinálok és nem is működött.


Valamit ötlet?



2020. dec. 18. 16:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

-A biosban állítsd a bootot az új ssd-re

-ezután tedd be a windows telepítő cd-t

-indulásnál indítsd el az alaplap boot menüjét(a kézikönyv leírja, hogy melyik billentyű az. Általában valamelyik funkcióbillentyű)

-ebben a menüben jelöld ki a cd meghajtót és indítsd el a gépet.

Ezek után hiba nélkül fel kell, hogy települjön a vindows. A hiba ott volt, hogy a biosban állítottad be az optikai meghajtót boot-nak. Persze, hogy újrainduláskor ismét azon keresi a rendszert. Ezért indul újra a telepítő. A hibaüzenetek meg azért vannak, mert a windows nem fejezte be a telapítést.

2020. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

"miután befejeződik a telepítés újra bedob a telepítő menübe és kezdhetem elölről az egészet újra és újra"

Mert az SSD előtt a prioritásban a DVD meghajtó van/volt (Bios, boot priority), és/vagy az SSD-n nincs rendszer, így átugorja a boot.

Ha van UEFI támogatás, próbáld meg úgy csinálni a telepítést, vagy ha eddig úgy csináltad, térj vissza Legacy-ra. Nem biztos, hogy megoldja a dolgot, egyelőre úgy tűnik, az SSD-re valamiért nem kerül rendszer.

2020. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

1. Azért nem tud bootolni, mert Windows telepítés után vetted ki az előző hdd-t/ssd-t és arra került a bcd, nem?


2. A telepítő pedig azért indul el megint, mert az az első a boot sorrendben

2020. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
2020. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nekem az nagyon bevált mindenféle baleset ellen, hogy csak a telepítőmédia meg a leendő rendszer drive van bedugva, a többiek lehúzva (jelöl, fotóz, rajzol, akármi előbb).
2020. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sajnos továbbra sincs megoldás.


#1 ezt próbáltam többször is

#2 ratelepul, mert látom a diskpart-ba, hogy vannak fájlok az SSD-n, illetve a scanos parancs is látja, hogy van Windows

#3 nem nyúlok semmihez a telepítés közben

#4 így próbáltam legelőször

#5 nem hiszem, hogy ez a probléma, mivel, rákerülnek így is a fájlok az SSD-re

2020. dec. 18. 18:49
 7/28 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy nem úgy csináltad ahogy a #4 ben linkeltem. Már a kérdésben leírtad hogy elállítgattad a boot sorrendet - sajnos.

Beleraktál olyan lépéseket amiről azt hiszed hogy kell. Pedig pont az okozza a hibádat.

2020. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7

Egyértelműen megcsináltam, mivel eszembe sem jutott volna a boot sorrendet basztatni, ha ilyen egyszerűen elindul.

De megcsinaltam most mégegyszer úgy ahogy levan írva és nem működik.

2020. dec. 18. 22:44
 9/28 anonim ***** válasza:
hány ssd/hdd van most rákötve a lapra?
2020. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
1 - 1
2020. dec. 19. 00:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!