Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyszerűen nem tudom telepíten...

Roflkopter kérdése:

Egyszerűen nem tudom telepíteni a Windows 10-et. Miért?

Figyelt kérdés

Napok óta szerencsétlenkedem vele a helyzet a következő


Vettem egy 256GB-os SSD a gépembe, ezért úgy gondoltam csinálok egy új tiszta installálást a windows telepítőlemezről. Elég erősen alábecsültem a probléma komplexitását.


Az első probléma amibe ütköztem, hogy miután befejeződik a telepítés újra bedob a telepítő menübe és kezdhetem elölről az egészet újra és újra. Ezt egyedül úgy tudtam megoldani, hogy az újraindítás után kiveszem a telepítőlemezt.


Ekkor eljutok a következő szintre: A windows szimplán nem tud bootolni. a szokásos "Reboot and select proper boot device" hibaüzenetet kapom. Ezután beállítottam a BIOS-ban, hogy az SSD legyen az első a bootolási sorrendben, továbbra is ugyanaz ez az üzenet. Ezután visszaraktam a telepítőlemezt, majd lefuttattam az automatikus hibaelhárítást (ismét naív voltam) természetesen nem működött.


Ezek után ha kiveszem a lemezt, majd újraindítom újabb fajta hibaüzenet: 0x00000e8. A CMD-ben próbáltam még néhány fórumon talált parancsot beírni, de fogalmam sincs mit csinálok és nem is működött.


Valamit ötlet?



2020. dec. 18. 16:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Minden istenverte leírásban ott van, hogy ne legyen partícionálva, de minimum belerakják az arcodba, hogy a telepítőre van bízva ez is. Nem a reakciónk a bicskanyitogató b+, hanem amikor a félelmetes inkompetencia végtelen magabiztossággal párosul.
2020. dec. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"MEGOLDÓDOTT! ... miszerint a probléma forrása az, hogy tárolóhelyként van kezelve az SSD"


A topikindító kérdésben még egész másra utaló problémákat soroltál fel.

Tehát ezen buktatót utólag raktad rá magadnak (hogy legyen mit megoldani). Ok. ;)

2020. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Általában a Google a barátom, de ha megfeszülök, se találok kulcsszavakra semmit, mint pl: 8382, topic, fórum, ssd, "tárolóhely", partíció.

Megosztanád velünk ezt a forrást?

2020. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Akar hogy nézem vissza nem igazán látom, hogy hol írtátok le hogy ez a megoldás. Boot prioritást látok meg hogy huzzam le a hdd-t, de mindegy my bad I guess


#21 nem a reakciotok, egyedül a tied. A telepítő szerint nem volt particionalva az SSD innentől kezdve nem tudok mit kezdeni hiába idegeskedsz


#22 igen, szándékosan elrontottam valamit, hogy utána validalhassam random gyakorikerdeses emberek előtt a telepítés sikertelenségét

2020. dec. 23. 01:28
 25/28 anonim ***** válasza:
Leírom újra, hátha meglesz: nem feltételezi senki, hogy nekiáll valaki gatya háttérismerettel. Ami igazából olyan kevés, hogy nagyanyám jobban rálát a témakörre. Szájba is rágom neked akkor: azért lehetett, hogy az általában benézett dolgokra terelték a figyelmedet az ábécéskönyv helyett. Azt inkább hagyjuk, hogy én ideges vagyok-e, alapjáraton ugyanilyen élharcosok tesznek tönkre nagyjából naponta, nem nagyon érzem gondnak, hogy legszívesebben megtaposnám mindet, tekintve, hogy ebben a helyzetben tényleg összesen veletek van a gond. Ami ráadásul olyan, hogy két perc gondolkodással még ti is kirángatnátok magatokat belőle.
2020. dec. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Huha mondjuk arra kiváncsi lennék hogyan taposnál te meg bárkit is ezen a földön :D. Gondolom a szokásos kopaszodó, 53 kilo, szemüveges megjelenés azért megvan, hogy élőben senki ne merjen felidegesíteni. Nem ram kell haragudni mert egy szareletu, idegbeteg rendszergazda vagy, akire gyakorikerdeseken kívül nincs szükség:(
2020. dec. 23. 11:15
 27/28 anonim ***** válasza:
Megbeszélhetünk egy szkandert töki :)
2020. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
XD
2020. dec. 23. 20:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!