Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Live Mail beállítása?

Hviolka kérdése:

Windows Live Mail beállítása?

Figyelt kérdés

Légyszi valaki segítsen mert idegösszeroppanást kapok.... Windows Live Mail levelezőklienst használok, ami pár hónappal ezelőttig jól működött. Azonban azóta folyamatosan hibaüzenetet ír, nem küldi el a leveleket.

Az internetszolgáltatóm a DIGI

Amit szeretnék beállítani: freemail


Elolvastam a Digi honlapjára feltöltött segédletet, az alapján nem lehet beállítani.

Nagyon kérem, hogy ha van valaki akinek Windows Live Mail vagy Mozilla Thunderbird levelezőkliense, freemail-es postafiókja és DIGI-s szolgáltatója van, írja nekem a lépéseket, mert a kimenő levelek kiszolgálója nem működik.

Köszönöm


Más ügyből kifolyólag légyszi ne írjatok (pl. miért ezt használom, miért nem azt, éljen a gmail, stb...)



2020. dec. 20. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A szolgáltatónak semmi köze a dologhoz.


A freemail szar. Ez nem vélemény, hanem tény. Nem mellesleg a mailkliensek 99%-a nem támogatja.


A Win Mail megbírkózik vele elméletileg. Ami hiba lehet például, hogy a kiszolgálónál simán freemail.hu van beírva, és nem smtp.freemail.hu (ez frissítésnél magától vissza tud állni, szóval lehetséges akkor is, ha eddig jól működött). De lehet a port is rossz.


De a legjobb egyébként az lenne, ha feldobnál egy képernyőképet a kiszolgáló beállításokról.


Illetve ha más nem, töröld ki a fiókot a Win Mail-ből, és add hozzá újra.

2020. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ok... Tételezzük fel h a freemail tényleg szar... Elég gáz belegondolni, hogy hagyjam az egész freemail-es múltamat, de legyen...

Most már olyan fokra jutott a bénaságom, hogy a gmail-t sem tudom beállítani Windows Live Mail-ben (engedélyeztem a gmail-nél mindent amit kellett és mégsem működik...

2020. dec. 20. 16:03
 3/4 A kérdező kommentje:

Valamiért nem engedi a program, hogy képernyő-tartalmat szúrjak be. A kimenő szerver lehet, hogy nem smtp.gmail.com ?

Nem lehet hogy a saját digis hülye szervert kéne valahová beírni?


Mert eddig a bejövő leveleket megkaptam a freemail-el is, csak a küldés nem működik.

2020. dec. 20. 16:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért egy valamit tisztázzunk le.


Most milyen klienst használsz?

A Windows "Live" Mail, már minden csak nem live. Megszűnt a programcsomag támogatása és a mögötte álló gép/szerverpark (igen, ez például okozhatja a nem működést). Úgyhogy azt el is lehet szépen felejteni, ha valamilyen átok miatt az volt használatban, le kell törölni és feltenni egy olyat ami működőképes.


Szóval a nagyok közül maradt a Windows Mail, az Outlook, és a Thunderbird.

A sima Mail a gmail-nél nem kér kiszolgáló-beállítást. Amikor hozzáadod az accountot, csak be kell lépni a felugró ablakban a gmail fiókba, és automatikusan szinkronizál minden beállítást.

Az Outlook-ban a kiszolgáló beállításainál beérkező üzenetekhez imap.google.com 993-as porton, kimenő üzenetekhez smtp.google.com 465-ös porton.

A Thunderbird-nél ugyanaz, mint az Outlook-nál.

A kapcsolati biztonság legyen SSL/TLS, a hitelesítés pedig OAuth2.


A freemail-nél pedig nem feltételezés, hanem tény, hogy szar.

Ott ugyanezek a beállítások kellenek, csak értelemszerűen nem google.com-os kiszolgálóval.

2020. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!