Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha pendrive-ról szeretnék...

Ha pendrive-ról szeretnék operációs rendszert telepíteni, a BIOS-t hogyan állítsam be? ( Részletek lentebb )

Figyelt kérdés

A BIOS-ban a bootolásra 3 lehetőséget látok. Ezek:


Hard disk

CDROM

Legacy LAN


Mindhárom kategóriában további alkategóriák vannak, mindegyikben ugyanazok, mégpedig:


HARD DISK

USB-FDD

USB-ZIP

USB-CDROM

USB-HDD

LEGACY-LAN

DISABLED


A DVD meghajtó bootolás közben nem ismeri fel, hogy bármilyen lemez lenne a meghajtóban, (később már igen, feltéve ha letöltöttem hozzá a VLC-t), és úgy sejtem, bios-hiba lehet itt , de lényeg, hogy most biztosra szeretnék menni. Melyik beállítást válasszam?


A gép körülbelül 8 éves. Gigabyte alaplappal.



2020. dec. 30. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell belépni a BIOSba ehhez, elég a boot menüt előhozni és onnan kiválasztani, sokkal praktikusabb.
2020. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első mindent leírt, felesleges a BIOSban kavarászni, indításkor boot menü aztán ott kiválasztod az előzetesen behelyezett pendriveot mint a bootolás helyét.
2020. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jesszus! ( De azért köszi a válaszokat ! ) És indításkor hogyan választom ki a boot menüt?
2020. dec. 31. 18:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Alaplapfüggő, többnyire kiírja bootoláskor, hogy Press X to boot menü, ahol az X azt a billentyűt jelenti, amit meg kell nyomni.
2020. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nos, tényleg köszönöm a választ és a figyelmet, de az elkeseredésem kezd kétségbeeséssé mélyülni. :-)


Kétszer újraindítottam a gépet, de most is azt látom, mint mindig, vagyis szinte semmit. Újraindulásnál elsötétül a képernyő, így marad egy darabig, aztán kétszer villan fel , fél- fél másodpercre, fehér szöveggel, fekete háttéren. Utána pedig már jön a szokásos Windows ablak.



Ez a fél másodperc édeskevés nekem, de olyan sokszor láttam már, hogy esküdni mernék ,hogy nincs ott a PRESS szó. A szokásos szavak, mint " slave, master, device listening " és a többi megvan szépen, de rendesen végigolvasni még ezeket sem bírom. Nem lehet valahogy lelassítani a betöltési folyamatot, kimerevíteni az ablakot? Hátha mégis ott van a keresett kifejezés.


Esetleg vannak jellemző billentyűk, amelyekkel előhívható a boot menü? Mint ahogy a bios-nál gyakori a Delete gomb vagy F4, F2- ha jól emlékszem. Nálam a delete.

2020. dec. 31. 20:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van?
2020. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
G41MT -S2PT
2020. dec. 31. 23:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Az End billentyűt kell lenyomni a boot menu eléréséhez és az usb hdd opciót kell választani
2020. dec. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már megint én vagyok... :-)


Így tettem, ahogy mondtad, és a következő menü jelent meg:


KEEP DMI DATA

LOAD CMOS DEFAULT

UPDATE BIOS FROM DRIVE

SAVE BIOS TO DRIVE



És most?

2021. jan. 1. 12:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még próbálkozz F1től F12ig, hátha valamelyik bejön
2021. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!