Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valahonnan lelehet tölteni a...

Valahonnan lelehet tölteni a Windows 10 1903-as build-jét?

Figyelt kérdés

Ez volt az a build, ami normálisan működött még.

Amióta naprakészen tartom a rendszert, csak hátrányom van, mint előnyöm. És olyan érzésem van néha, mintha nem is egy közel ~400 ezer forintos gép előtt, hanem egy alig 50 ezer forintos gyenge gép előtt ülnék, mert annyira gyatra a rendszer és lassú.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy valahonnan letudom szedni legálisan azt a build-et?


2021. febr. 13. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked egy 400 ezres gep mogott lassunak tunik, ott biztos hogy nem a windows a gond, hanem a felhasznalo: vagy az elvarasaid irrealisak, vagy annyi sz*rt telepitettel bele, hogy azert kuszkodik.


Egy kb. 10 eves rendszeren (p8h61 alaplap, xeon 1230v2, 8G RAM) futtatom, abszolut hasznalhato, gyorsan reagal, BSOD-t hirbol sem ismeri.

2021. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20h2 van nekem teljesen frissen telepítve, egy 50 ezres gépbe, ssd-re 8 gb rammal, kb 20 mp alatt bootol be és semmi probléma a rendszerrel. Igaz egy munkaálomás, ami kicsit fellett turbózba (hp elitdesk 800), szóval én se a windowsra gyanakodnék.
2021. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Úgy telepítettem újra a windowst nem rég, hogy még a partíciókat is töröltem és létrehoztam újra. Nem raktam fel semmit, csak a Chrome-ot, kedvenc kódszerkesztőmet programozáshoz, FTP kezelő klienst, és egy játékot, plusz egy-két jelentéktelenebb programot, mint a Discord, vagy épp a HDSentinel. Ahhoz képest a boot időm sem a megszokott, hanem valamivel lassabb, a böngészőben is vannak akadások, főleg facebookon, de megtörténik más oldalakon is, és pl. 1-2 program még lassabban tölt be, mint azelőtt.

Kétlem, hogy az én hibám lenne.

Amíg nekem a kérdésben említett build-em volt, tele volt pakolva a gép mindennel és úgy is hasított. Majd rám lett erőltetve egy nagy frissítés a Mikrof.s által és minden felborult, még kékhalálokkal is találkoztam miatta.

Az is még a baj, hogy nem csak én tapasztalom ezeket, szintén erős géppel.

2021. febr. 13. 10:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Hanem mások is, szintén erős géppel*. Talán így helyesebb az utolsó mondatom.
2021. febr. 13. 10:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Te vagy az, mikrolag-os kerdezo...?


Meg egyszer: rendesen feltelepitve nincs semmi ilyesmi gond, a drivereid legyenek rendben, felesleges sz*rokat (mint pl. a hdsentinel) ne telepits, ne legyen 4 kulonbozo virusirtod mert egymast akadalyozzak, ne legyen 2 tuzfal feltelepitve ugyanezert, stb. stb. stb.

2021. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogy milyen kérdező? Nem hiszem.

Drivereim rendben vannak, az volt az első dolgom win telepítés után, a hdsentinelt mondjuk nem mondanám feleslegesnek, illetve sosem használtam vírusirtót, mert nem érzem/éreztem szükségét, tűzfalnak szintén.

2021. febr. 13. 10:53
 7/14 anonim ***** válasza:

"sosem használtam vírusirtót, mert nem érzem/éreztem szükségét, tűzfalnak szintén."

És csodálkozol, ha döglődik a rendszered.

2021. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 csodalkozok persze, mivel odafigyelek, hogy ne toltsek le, nyissak meg olyan dolgokat, amiket nem kene ;) ezek utan nem gondolom, hogy kene egy olyan szoftver, aminek csak annyi haszna lenne, hogy megjobban visszafogja a gepet.

Azt elfelejtettem odairni, hogy a win defender, meg a win tuzfal nincs offolva, de ennyi. Eleg is.

Elozo rendszer kozel 1 evig jo volt igy is, nem volt virusos, aztan jott a naagy update...

2021. febr. 13. 11:09
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Miért frissítesz? Nekem az első dolog, hogy kilövöm a frissítést egy frissen telepített windows alól! Ami működik, azt nem kell baszkurálni!
2021. febr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 "Ami működik, azt nem kell baszkurálni!" ebben nagyon nagy igazság van. :D

Az volt a baj, hogy egy ideig tudtam ugye halogatni a frissítést (kikapcsolni sehol sem), aztán egy nap már halasztani sem engedte... Kvázi rám erőltette a sz@rját a rendszer.. meg is lett a következménye, sajnos. :/

Ennyiből imádtam annó pl. a Windows 7-et. Pár kattintással tudtad offolni a frissítéseket és jó idő. Soha sem frissítettem, míg azt használtam, mégsem volt gondom egyszer sem.

2021. febr. 13. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!