Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows vagy Linux vagy...

A Windows vagy Linux vagy MacOS biztonságosabb és miért?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Linux. Mert napi szinten kap biztonsági frissítést és eleve kevesebb támadás célpontja. Második a mac, az ő frissítési politikájuk nem ismerem, de némileg jobban támadják, mint a linuxot, főleg azért, mert céges környezetben gyakran használják, ami a célzott támadások gyakori célpontja. A legrosszabb a Windows, az aktív támadások 80%-át Winre célozzák, ráadásul a havi gyakoriságú biztonsági frissítések miatt gyakran sokáig javítatlanul maradnak ismert biztonsági rések. Bár nagyon ritkán jön ki rendkívüli frissítés, de véleményem szerint nem elég. Most februárban is a patch keddig kellett várni egy jól ismert, aktív kihasználás alatt lévő rés javítására.
2021. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
windows
2021. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
windows 10 vagy 8,1ű
2021. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Egy up-to-date windows, linux vagy mac OS között nincs lényeges különbség biztonság szempontjából.
2021. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem ha a Linuxnak nyitott a forráskódja, bárki szerkezeti, láthatja akkor hogyan lehet biztonságos?

Manapság (Microsoft is) mindenki úgy fél a forráskód lopástól mint a tűztől.

Azt olvastam erről, hogy ha tudják a Windows forraskodjat sokkal veszélyesebb lenne, mert látnak benne a biztonsági hibákat, de azokat így is találnak benne és a Linuxban ha ismerik, nem értem hogy lehet az biztonságosabb?

2021. febr. 13. 16:49
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Pont az a jó a Linuxban, hogy nyílt forráskódú, így egyből látják a hibáit és azelőtt kijavítják, hogy kihasználnák. Ha a Windows is nyílt forráskódú lenne, nem lenne benne ennyi biztonsági hiba.
2021. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
X_d
2021. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

"Én azt nem értem ha a Linuxnak nyitott a forráskódja, bárki szerkezeti, láthatja akkor hogyan lehet biztonságos?"

A szimmetrikus kulcsú titkosítás algoritmusa is teljesen nyílt, mégis az egyik legbiztonságosabb. De mondjuk ha megkapod egy ugrókódos autózár elektronikájának teljes kapcsolási rajzát (nem titkos), akkor sem fogod tudni az alapján könnyen kinyitni. De az ajtózárad működése is valószínűleg fent van valahol a neten, mégsem olyan egyszerű bejutni. A technológia nyíltsága nem azt jelenti, hogy az azzal védett rendszer is nyitott lenne bárki előtt.

2021. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
93%
@5: pont azért biztonságos. Ha bárki belenézhet a forrásba, akkor könnyebben észreveszik a hibákat. És természetesen emiatt egy esetleges backdoort sem lehet elrejteni...
2021. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 és #3; a trollkodás poén, de a kérdező segítséget kért és szegény a végén még komolyan veszi.
2021. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!