Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UTF8-as kódolású txt-t Windows...

UTF8-as kódolású txt-t Windows 1250-re hogyan lehet a legegyszerűbben átkonvertálni úgy, hogy megmaradjanak a magyar ékezetek?

Figyelt kérdés

Eddig kimásoltam, wordbe beillesztettem, majd lementettem egy új txt-be ami így win-1250-es lett és minden tökéletesen olvasható, de ez így eléggé macerás, mert nagyon sok a szövegfájl.


A TV-dekóder csak win-1250-es srt fájlokat jelenít meg ékezethelyesen, az UTF8-asokat csak a szokásos krikszkraksszal.


(Számítógépen nincs is ezzel gond, egyedül a TV dekódernek nem mindegy...)



2021. febr. 13. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Notepad++ képes rá, elindítod a txt-t, és van olyan gomb benne valahol, hogy konvertálás ilyen-olyan formátumra. Egy gombnyomás az egész :)

Amúgy is nagyon jó program, érdemes használni a többi helyett

2021. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tökéletes, köszi!
2021. febr. 13. 19:31
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, mégsem jó. Ugyan ott vagyok, csak átrakja krikszkrkszra.


Egyedül úgy megy, hogy worddel megnyitom a txt-t, bedobja, hogy ez UTF-8, oké, tovább, majd docx-be lementem, ekkor megint rákérdez, de windows 1250-be menti, majd ezt újra megnyitom a word-ben és txt-be mentem. Na ekkor lesz csak ékezethelyes a txt fájl. Ha a totalcommanderben megnyitom akkor ANSI és Egyszerű szöveg-et mutat, míg eredetinél ANSI és UTF-8-at, ami nem jó.

2021. febr. 13. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!