Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cities: Skyline nincs elég...

Cities: Skyline nincs elég képzett munkás?

Figyelt kérdés
Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy a fent említett játékban miért van pár boltnál az, hogy nincs elég képzett munkás? Városról: 3700 lakos, Általános és Közép iskola mindenhova elér minden út zöld. Egyszerűen nem tudom miért van ez. Több lakosra egyenlőre nem panaszkodnak nincs szükség lakóhelyre boltra viszont szükségük van de így nem akarom tovább vinni amíg nem jövök rá, hogyan oldjam meg a jelenlegi boltok problémáit. Esetleg valaki tudja?

2021. febr. 14. 22:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hasznos lehet viszont egyenlőre nincs ilyen problémám. Nem panaszkodnak arra, hogy nincs elég munkás.
2021. febr. 17. 13:51
 12/19 anonim ***** válasza:
Az iskolák nem olyanok, mint a tűzoltó, rendőr, vagy a park, hogy amint leteszed, minden hatókörében lévő piros terület bezöldül. Az iskolák lassan "termelik" ki a tanult embereket. Felépíted és megnézed, hogy mi a helyzet, ha később visszanézel, meglátod, hogy fogy a piros épület. Lehet, hogy statisztikában is látható ez valahol, de én számszerűt még nem találtam (nem is nagyon kerestem).
2021. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Általános iskolának kisebb a sugara ha valahol nem zöld egy kis részen az lehet gond? Több iskola is lehet gond?
2021. febr. 18. 07:09
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha valahol vannak zöld és piros házak is, akkor az jó lehet, csak még nem ment mindenki iskolába, mert pl. sok az idős, aki már nem is fog. Majd ők, ha meghalnak és születik helyükre új lakó, akkor az már menni fog. Ha valahol egy egész terület piros, akkor oda nem ér el a suli hatóköre szerintem, kell a közelébe iskola. Az info Views menüben meg tudod nézni iskolatipusra lebontva, hogy hol, mennyire képzettek. Az új házak mindig pirosak, mert a lakók még épp csak beköltöztek. Nekem a 12.000-es városban van 15 általános iskola, 4 középiskola, 2 egyetem, 3 könyvtár és még így is csak 15% a magasan képzett és 16% teljesen képzetlen. Igaz, csak tegnap reggel kezdtem.
2021. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Sok a pirosan jelzett ház akkor várok és lepakolok minnél több iskolát viszont lerakok 1 általános iskolát és majdnem mindenhol feljön a zöld mosolygós fej és ameddig nem ment el az emoji oda még rakok iskolát és ott is feldobja de akkor ez nem jelenti azt, hogy elég is a suli?
2021. febr. 18. 18:40
 16/19 A kérdező kommentje:
A könyvtár fontos, hogy eljusson mindenhova?
2021. febr. 18. 18:42
 17/19 A kérdező kommentje:
Előjött a NINCS ELÉG MUNKÁS probléma de azt ki küszöböltem a buszokkal tehát a busz nem segít a NINCS ELÉG KÉPZETT MUNKÁS problémán. Néztem és még általános iskolára is kevés a képzett ember remélem idővel megoldja magát mindenhova elér az általános és közép iskola is.
2021. febr. 18. 19:16
 18/19 anonim ***** válasza:

Ma direkt figyeltem, hogy hogyan változik a képzettsége a városomnak. Egész nap ment, eleinte dupla, aztán csak szimpla sebességgel és a fent írt százalékból estére a képzetlenek 7%-ra csökkentek, a jól képzett 47%, a magasan képzettek meg 24% lett, a többi csak általánost végzett (igaz már 3 egyetem van). A piros házak fogytak, általános iskolánál már csak az újépítésű területek azok, de minden szintnél csökkent a piros házak száma. A foglalkoztatásnál estére elértem a 2% munkanélkülit. A könyvtár nem tudom mennyire fontos, de gondolom, javítja az iskolák teljesítményét. Amit észrevette, az, hogy többszöröse így az oktatás kapacitása mint a tényleg járók, de így több helyen van, jobban elérhető, úgy látszik, hogy működik.

Azt figyeltem meg, hogy folyamatosan kell új lakóhelyeket építeni és munkát is hozni, tehát ipari, kereskedelmi és irodai területeket is kijelölni.

A képzettség emelkedik idővel, csak túl kell élni. Amikor ipar 4.0-ra váltottam, a fél ipartelepet le kellett rombolni, mert a régiek elmentek, az újaknak meg nem volt elég képzett munkás, de már beállt. Az üres házakat mindig dózerold le, épül helyette másik.


A 17. hsz-edre válaszként: igen, korábban elnézést is kértem, hogy ezt tanácsoltam, mert elsiklottam a képzett szó felett, amikor a kérdésed olvastam. :)

2021. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Van sok általános iskola mindenhol zöld az út a közép iskolánál is mindenhol vannak busz járatok minden megvan ahhoz, hogy működő képes legyen szóval csak várni tudok most már. Kértek több kereskedést megkapták azt is. Én használok módokat az elhagyatott házakat automatikusan kitörli. 5 288 lakos van jelenleg amit elsőnek építettem lakóövezet ott elég szépen zöldül idővel remélem mindenhol olyan lesz sajnos 72% tanulatlan 22% képzett és 6% jól képzett lakosom van. Tényeleges csak várni tudok mivel mindenhova elér az oktatás. Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 18. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!