Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a laptopra milyen windows...

Erre a laptopra milyen windows-t telepítsek fel?

Figyelt kérdés

Van egy elég régi leselejtezett lenovo irodai laptopom,amin jelenleg windows 7 fut de már nagyon lassú. A matricájára az van írva, hogy windows vista, tehát gondolom ezzel a rendszerrel lett kiadva és később lett rárakva a windows 7. Szerintem olyan 13-14 éves lehet a laptop. Csak windows jöhet szóba. Más rendszert nem szeretnék használni. Ezt a laptopot csak sorozatozásra használom, illetve néha néha megnézek 1-2 youtube videót.


A specifikációk a következők:

Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU

2.40GHz

RAM: 2GB

64 bites


Feldobott valami rendszerteljesítmény minősítést amit lefuttattam és az eredmények a következők:

Teljes értékelés: 3,1


Processzor: 3,8

Memória (RAM): 4,6

Videokártya: 3,1

Játékokra szolgáló videokártya? 3,1

Elsődleges merevlemez: 5,4


Ezek az eredmények meg a laptop belseje mennyire számít jónak? Annyira nagyon nem értek a számítógépekhez. Annyi, hogy rendszert feltudok rakni.

A mostani sebesség számomra lassú, nekem valamivel gyorsabb kell. Sorozatozáson kívül szinte semmire sem használom.

Gondolkoztam az XP-n és a Vista-n is, de inkább kikérem mások véleményét is.

A Vista-ról igazából csak rosszat hallottam, de gondolom annyira szörnyű csak nem lehet hogy ne lehessen használni. Sorozatozásra remélem hogy lehet használni. Az XP az már nagyon régi, és hogyha van újabb, amivel talán gyorsabb akkor minek rakjak rá még régebbit. XP telepítő CD-m az van. A mostani rendszernél újabbat szerintem már nem tudna elfuttatni.

A Vista szerintem csak nincsen annyira szörnyű, hogy sorozatozásra meg maximum egy két weboldal megnézésére használhatatlan legyen. Ezen a laptopon nem játszok meg semmi ilyesmi. Hogyha valami, a 7-esnél régebbi rendszert felraknék rá akkor mennyivel lenne gyorsabb? Megéri egyáltalán felrakni, vagy inkább maradjon így?



2021. febr. 22. 04:29
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy elmegy Win 10 Home rendszerrel, de rendkívül lassú lesz. Az effekteket kapcsold ki a témáknál és klasszikus Windows-ra állítsd át.

Ha úgyis csak sorozatozásra vagy neten néha valamit megnézni használnád, nem lenne jobb megismerkedni pl. Ubuntu XFCE-vel? Feltételezem: sokkal gyorsabb lenne.

2021. febr. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Erre 10-et semmiképp ne rakj. A legjobb egy Mint vagy Manjaro Linux lenne.
2021. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem próbáld meg a 8.1 Embedded Industry Pro-t, jó rendszer, ezen a gépen is szerintem szépen eldöcög.
2021. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Xubuntu
2021. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!