Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyengépp laptopra 32 bites...

Gyengépp laptopra 32 bites vagy 64 bites windows 10-et telepitsek?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogya gépigénye a 32 bites válltozatnak 1Gb, a 64 bitesnek pedig 2GB ram. Nekem meg 3Gb van.


Most 64 bites win7 van fent, és mondjuk annak is 2GB ram követelménye van és gond nélkűl fut.


Tulajdonképpen van még értelme 32 bites op rednszert telepiteni?



2016. jún. 19. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
elég a 32bites is
2016. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg valami indoklás?
2016. jún. 19. 00:23
 3/15 anonim ***** válasza:

64bitesre csak akkor van szükség, ha 4GB-nál több memóriád van (mindenféle memória együttvéve, RAM, VRAM, alaplapi cuccok), vagy ha kizárólag 64bites rendszerre megírt programot akarsz futtatni (ez elég ritka, új játékoknál gyakoribb csak).

Amúgy pedig nincs sok különbség 32 v 64bites win10 között, nem eszik érezhetően többet a 64bites változata, de gondolom ennyinél azért az a pici is számítani fog, a 32 bites javára.

2016. jún. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem neked van 2GB-od, 3GB-nál jóval jobb a helyzet, nem látnál különbséget a két windows között.
2016. jún. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Hominida ***** válasza:
64 bites gépre nem kötelező a 64 bites oprendszer?
2016. jún. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon elavult gondolkodás a RAM méretéhez kötni a dolgot. 10 éve még oké volt, manapság arról szól a dolog, hogy az új programok egyre inkább csak 64 bites változatban jönnek. Ha nem szeretnél olyasmibe belefutni, hogy esetleg fél év múlva nem frissül tovább a böngésződ, vagy egyéb kedvenc programod, akkor mindenképpen 64 bites oprendszer legyen. Nem fogyaszt annyival többet, hogy jelentős legyen.
2016. jún. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A hétköznapi életben semmi értelme már a 32 bites Windowsoknak. A 64-es sem eszi jobban a gépet. Igazán az iparban van értelme a 32 bites változatoknak, ahol vannak alkalmazások, amik 64 bites változatra települni sem hajlandók, vagy épp megbízhatóan futni. De ezek olyan speciálisan bizonyos iparágakhoz köthető szoftverek, hogy talán csak akkor futsz velük ossze, ha a tanulmányaidat azon a területen folytatod.
2016. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.


Esetleg tudnátok e segiteni a grafikus kártya driverével?


Grafikus kártyám: Mobile Intel(r) 4 Express Chipset Family


https://www.youtube.com/watch?v=oY7TP8b4qD8

Ezt a videot találtam youtubon, de elég buhera munkának tűnik, ahogy rákerestem neten win 10-hez nem is irta, hogy lenne. Sőtt win 8-hoz sem.

2016. jún. 19. 11:15
 9/15 anonim ***** válasza:
Intel géphez tuti fel telepíti majd a megfelelő drivert. :)
2016. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tökéletesen működik amit telepitettem, leszámítva, hogy a Microsoft edge böngészőben nem működik a touchpad görgetője. Esetleg valami bevált módszer?
2016. jún. 20. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!