Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért írja ki a Linux Mint...

Erlyx kérdése:

Miért írja ki a Linux Mint telepítő, hogy "grub install dev sda failed fatal error"? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az egészet azt előzte meg, hogy előtte is fent volt, telepítettem a VGA drivert és utána fekete képernyő fogadott. Ezután megpróbáltam újrarakni a rendszert, úgy hogy az előzőt törölje le. Ekkor fogadott az üzenet. Ezután bedobott újraindítás után a grub rescue-ba. Ott próbáltam az ls paranccsal végignézni a meghajtókat. Utána a set paranccsal átállítottam a root értéket arra, ahol elsőnek kaptam ext2 értéket, majd a prefixet is. Majd insmod normal. Itt jött a hibaüzenet: boot grub i386-pc normal.mod not found. Ilyenkor mit lehet tenni?

2021. febr. 22. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
(U)EFI módban telepíted? Mert akkor GPT partíciót kell létrehozni, nem a hagyományos DOS/MBR-t.
2021. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ugy.
2021. febr. 22. 10:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a live usb stick-et nem legacy boot-ról kéne indítanod?
2021. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"megpróbáltam újrarakni a rendszert, úgy hogy az előzőt törölje le."


Nem sikerült törölnod.

2021. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2021. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3 de, csak sehol sem találom.

próbáltam a biosban advanced modeban is keresni, de nem dobta be a legacy boot beállítást.

2021. febr. 22. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Javítsatok, ha rosszul gondolom, de a live rendszer indulása itt mellékes. Ha már elindult, akkor kéne tudnia UEFI és legacy indulású rendszert is írnia a lemezre. Az más kérdés, hogy utána az elindulna-e, de itt már a telepítésnél jött a hiba.
2021. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a grub-ot nem tudta feltenni, nem lehet, hogy összekverte a drive-okat és a grub-ot rossz helyre akarta rakni?

Szóval, mikor a telepítő usb-be bemész, ott melyik drive a hdd és melyik az usb? Ha az usb a /dev/sda az gond lehet.

2021. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7

Nem mellékes.

Tudtommal ugyanúgy tesz mint a win10. Ha legacy módban bootolsz a pendrivera akkor legacy módban fog telepíteni; ha uefi módban bootolsz a pendrivera akkor uefi módban fog telepíteni... (alapesetben)

2021. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#1

Nagyon szépen köszönöm!

Megmentetted a gépemet!

Köszönöm!

2021. febr. 22. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!