Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért írja ki a Linux Mint...

Erlyx kérdése:

Miért írja ki a Linux Mint telepítő, hogy "grub install dev sda failed fatal error"? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az egészet azt előzte meg, hogy előtte is fent volt, telepítettem a VGA drivert és utána fekete képernyő fogadott. Ezután megpróbáltam újrarakni a rendszert, úgy hogy az előzőt törölje le. Ekkor fogadott az üzenet. Ezután bedobott újraindítás után a grub rescue-ba. Ott próbáltam az ls paranccsal végignézni a meghajtókat. Utána a set paranccsal átállítottam a root értéket arra, ahol elsőnek kaptam ext2 értéket, majd a prefixet is. Majd insmod normal. Itt jött a hibaüzenet: boot grub i386-pc normal.mod not found. Ilyenkor mit lehet tenni?

2021. febr. 22. 10:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"GPT partíciót kell létrehozni"

Bocsi, rosszul írtam, GPT partíciós táblát a lemezen, és utána particionálni. :)


De ezek szerint megvan a hiba oka, ez jó hír.

2021. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!