Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Excel miért érzékel ","-t...

Az Excel miért érzékel ","-t "." helyett a tizedeselválasztó karakternél ha beállítottam pontra?

Figyelt kérdés

Egy számomra megoldhatatlan problémára keresek választ. A munkahelyi feladatom során az Excel-ben soronként az egyes cellák értékeit szoktam összefűzni egy összefűz függvénnyel ami által egy insert into sql parancs áll elő. Ami így néz ki:


[link]


Most elsősorban nem arra vagyok kíváncsi, hogy lehet másképp is megoldani a későbbi insertálás céljából ezt a műveletet, de a konkrét probléma a következő:


A fenti képen adott 94,24-es érték ami egy másik munkalap cellájára hivatkozik (tehát onnan veszi az értéket). Az Excel-ben a főbeállításoknál alapértelmezetten megadtam, hogy a "." legyen a tizedes elválasztó karakter. Az a gond, hogy a jobb oldali insert into parancs (egy összefűzött sztring az = ÖSSZEFŰZ fgv-el) esetén amikor a 94,24-es érték cellájára hivatkozom, akkor sosem "." karakterként kerül bele hanem vesszőként a tizedeselválasztó, ami rohadt gáz, mert ugye az SQL így eggyel több paramétert érzékel a vessző miatt, ami által hibásan futna le. Beállítottam már mindenhol a szám formátumot is, az ezres tagolást is anélkül, illetve ezek kombinációját, de sehogy nem tudom megoldani, hogy az insert-es összefűzött szövegben pont karakter legyen. Természetesen a feketével kihúzott részek bizalmas adatok de gondolom látjátok mi ez. Cellák amelyeket összefűzök egy sql parancs formájában sztring típusként, hogy a cellaértékek sql attribútumok legyenek. Baromi idegesítő és fogalmam sincs, hogy lehetne megoldani a normális formátumozást. Ráadásul volt már, amikor magától jó volt, de legtöbbször nem ez a helyzet.


Köszi előre is a segítéget.



2021. febr. 28. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

2 dolog van amit nem értek, pedig szüksèges, de nem elègsèges feltétele a válaszadásnak.


1) Pontosan mit is csinálsz?

2) Pontosan miért is így csinálod?

2021. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1) Soronként vannak különböző típusú cellaértékek és ezeket az összefűz függvénnyel kell egy insert into sql utasítássá fűzni, amit beillesztve a DBMS szoftverbe le tudom futtatni.


2) Így javasolta a főnököm és ez egyszerű, könnyű megoldás is lenne. Ha van egyéb ötleted ennek a feldolgozására, akkor szívesen meghallgatom, de most ebben a formában várnék segítséget.

2021. febr. 28. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tippre az történik, hogyösszefűzéskor a számot szöveggé alakítja. Úgy vélem, hogy mikor számot tárol, akkor a tiuedesvesszőt nem vesszőként vagy pontként tárolja, hanem csak megjeleníti a területi beállítástól függően. Esetleg próbáld meg szövegként formázni a számokat tartalmazó mezőket, és akkor véleményem szerint, nem fogja a pontot vesszővé alakítani.
2021. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!