Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2020 MacBook m1 Big sir...

2020 MacBook m1 Big sir poprendszerrel miért nem tudok játszani?

Figyelt kérdés

Pontosabban a kérdésem az lenne, hogy a játékokat szokták az új macOS-hez igazítani? Letöltöttem 5-6 játéknak a virágbolti verzióját, átraktam külső hdd-re, majd telepíteni akartam a bit sir oprendszeren és az volt a baja, hogy frissítetem a játékot.

mit tudok erről, ez mindig így ment minden macOS frissítés után?



2021. márc. 7. 06:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Eleve Maces játékok? A big surrel nem kellene bajának lenni, nekem Intel procis van, de ugyanúgy fut a big surön minden, mint high sierrán vagy mojaven. M1 proci lehet szűkebb keresztmetszet, de azt elvileg a Rosetta 2-nek meg kellene oldania.
2021. márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nekem mind steames játék, tehát eredeti, nem kalóz verzió.
2021. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mint írtam nekem kalóz verzió.

Olyan finomságokat találtam mint starcraft, diablo 2, age of mythology

Ezek steamen tudtommal nincsenek fent :(

2021. márc. 7. 08:32
 4/4 anonim ***** válasza:

a Macek mind más operációs rendszert használnak. egy Mac alap esetben nem tud semmit kezdeni egy Windowsra írt futtass.exe indits.com fájllal induló programmal. ha nem az operációs rendszernek megfelelő program fájlt használod, nem fog menni.

teljesen mindegy, hogy játék, vagy számlázó program. amelyik programot a készítői úgy csinálták meg, hogy fusson Macen, azt lényegében külön megírták Macre is és minden esetben külön telepítő programja van Windowsra és Macre. van olyan program, aminek a lemezén mindkét rendszerhez van telepítő program, de sok esetben külön kell a telepítőjét letöltened, sőt olyan is van, hogy csak Mac vagy csak Windoows verziót vásárolsz meg és ha váltani akarsz, akkor be kell cserélned a másikra, nem használhatod egyszerre mindkét platformon.


rossz hír, hogy még ha fut is Macen egy program, akkor is lehetnek korlátozások (leginkább a 16, 32, 64 bites oprendszerek közti váltások miatt), amik miatt egy régebbi program egy újabb oprendszeren nem működik. ez Windowson is igaz azt hiszem. ami futott Windows 3.1-en, az nem biztos, hogy fog még futni a Windows10-en is.

Macen biztosan így van. lehetnek olyan programok, amik régebbi és újabb rendszeren is ugyanúgy futnak - vagy van olyan verziójuk, ami fut, de egyáltalán nem törvényszerű.


ezekre általában eddig létezett megoldás, mert (egy időszakban) a Mac és Windows is Intel processzorokat használt, amiknek hardver szinten ugyanaz a működése, utasítás készlete, csak az oprendszer kezeli máshogyan.

az Inteles macekre lehet Windowst telepíteni a Mac OS helyett is, mellett is és vannak olyan programok is, amik képesek MacOS alatt ablakban Windows programokat (emulálva) futtatni.


viszont az M1 processzorral ennek a korszaknak vége lesz valószínűleg. az M1 processzorok már nem ugyanúgy működnek, mint az Intel processzorok, így egyre valószínűtlenebb, hogy ami korábban Inteles Macen ment, az fog menni M1 procin is.

a Maces programokra csináltak emuláló programot (Rosetta2), amivel addig is lehet használni a régi programokat, amíg megjelenik az újabb processszorra írt változatuk. viszont, hogy a Windows programokra mennyire lesz majd ilyen megoldás és ha lesz, akkor mennyire fog vajon működni, az már egy bizonytalan kérdés - mondjuk minél régebbi, elavultabb, kisebb gépigényű játékokat próbálsz, annál esélyesebb, hogy megoldható lesz, szóval remény van, de hogy megoldás mennyire, az kérdéses.


minden esetre kíváncsi vagyok a megoldásra, mert nekem is van pár régi kedvenc Windows játékom, amikkel jó lenne játszani néha - és úton van hozzám is az M1 gép...

2021. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!