Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöröltem egy csomó képet,...

Letöröltem egy csomó képet, amit nagy nehezen sikerült visszaszereznem. Viszont nem tudom megnyitni őket, mert sérültek. Tudnátok vmi programot, amivel lehetne orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 13:55
 1/1 tabaki ***** válasza:
Rossz hírt kell közölnöm: Valószínű, hogy azokat a képeket nem szerezted vissza. Feltételezem, hogy valamilyen tömörített formátumban (pl. JPG-ben) voltak, ilyenkor az adatok egy kis részének a hiánya is elegendő lehet ahhoz, hogy a kép értelmezhetetlenné váljon. Lehet, hogy a fájlokat szinte teljes egészükben visszanyerted, de elveszett az az információ, hogy az adatok milyen módon voltak megszervezve. A fordított helyzet sem kizárt: Maguk a képadatok is felülíródhattak, és akkor persze megint nem jön ki semmi értelmes a mégoly tökéletes dekódolásból sem. Nem hinném, hogy van olyan program, amelyik tudna ezen segíteni. Ha valaki ért hozzá, az a képformátum, a felbontás és a tömörítés mértéke ismeretében esetleg valami hexaeditorral képes lehet alaposabban utánajárni a problémának, de ez nem egy hétköznapi felhasználóra méretezett feladat
2021. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!