Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Manjaro GRUB szenvedés?

Manjaro GRUB szenvedés?

Figyelt kérdés

Telepítettem egy laptopra Manjarot. Laptopról van szó, külön USB-vel rácsatlakoztatott billentyűzettel. Nem tudom, mennyire számít ez. Amikor bekapcsolom, ez fogad: [link] -az "x"-et cseréljétek ki "e-re", mert nem enged linkelni.


Mindent próbáltam, az /etc/grub-ot is átírtam már rootként. Mindent megpróbáltam, amit angolul találtam. Még egy grub-holdshift nevű csomagot is feltelepítettem, hogy ne jöjjön be, csak, ha a shift nyomva van. Tudtok segíteni? Fontos.



#linux #linux issue
2021. ápr. 2. 19:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%

Próbáld meg azt, hogy beleírod ezt is:


GRUB_TIMEOUT=0


Ennek a szerepe:


Boot the default entry this many seconds after the menu is displayed, unless a key is pressed. The default is ‘5’. Set to ‘0’ to boot immediately without displaying the menu, or to ‘-1’ to wait indefinitely.


If ‘GRUB_TIMEOUT_STYLE’ is set to ‘countdown’ or ‘hidden’, the timeout is instead counted before the menu is displayed.


Én ezt valamikor régebben még 0-ra állítottam, és utána kivettem, és szerintem nálam azóta is úgy van. Nálad pedig valószínűleg -1 -re lett állítva.

2021. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Képfeltöltésre ott az imgbb, azt engedi.
2021. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem számít, ha újra kéne telepítenem. Nem sokat tudok az UEFI-s telepítésekről, de van az MBR is. Ha úgy telepítem, nem jön elő? Köszönöm, 10-es, azt törlöm. Mindenkinek ment eddig a zöld.
2021. ápr. 2. 20:30
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap jelentkezek legkésőbb.
2021. ápr. 2. 20:33
 15/25 Tom Benko ***** válasza:

Ezt olvastad:

[link]

2021. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Átírtam. Kitöröltem a saved-et, és a timeout-ot hozzáadtam. Sudo grub-update megvolt. Ugyanúgy bejön a grub.


Így néz ki: [link]

2021. ápr. 3. 17:31
 17/25 A kérdező kommentje:
Lehetetlennek tűnik.
2021. ápr. 3. 17:32
 18/25 anonim ***** válasza:
72%
Kövezzetek meg, de én közvetlenül a /boot/grub/grub.cfg-t szoktam szerkeszteni :D
2021. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
#18 Ott mit kellene átszerkeszteni, hogy ne jöjjön be a GRUB? Esetleg, ha törlöm a GRUB-ot, az mennyire jó megoldás? Egyáltalán nincs rá szükségem.
2021. ápr. 4. 08:54
 20/25 anonim ***** válasza:

#18


Nem következünk meg, de a grub.cfg-t minden egyes alkalommal felülíródik, amikor esetleg olyan frissítés van vagy olyan programot telepítesz, ami újragenerálja a Grub menüt. Pont ezért van az /etc/default/grub, hogy azt szerkessze az ember. A grub.cfg az alapján generálódik.


#19


A Grub-ot nem törölheted, szükséged van rá. Az a bootloader, anélkül nem fog elindulni a Linux. Esetleg válthatsz másik bootloaderre, de azért ez nem egy kockázatmentes dolog.

Ezt még megpróbálhatod:


GRUB_TIMEOUT=5

GRUB_TIMEOUT_STYLE='countdown'


Nekem az a fura, hogy annak ellenére, hogy agyonpiszkáltad már a Grubot, semmi eredménye nincs. Most ez vagy azért van, mert gázul van a telepítve a Grub, vagy nem is az a Grub bootol, amelyiket piszkálod.

Nem volt esetleg másik Linux telepítve korábban vagy utólag? Az is előfordulhat, hogy annak a Grubja bootol, nem is a telepített Manjaroé.

Az sem kizárt, hogy nem a lemezre (a lemez elejére) lett telepítve, mint ahogy szokás, hanem a partícióra elejére, ami nagyon nem ajánlott, de lehetséges ugyan, mint ahogy itt le van írva: [link]

Ez esetben, ha a chattr +i parancs ki lett adva (nyilván a rendszer által, nem általad), akkor "immutable" állapotba került a core.img, így nem lehet megváltoztatni... bár erre elég kicsi esélyt látok.

Esetleg meg lehet próbálni működő binárist keresni a grub-customizer-ből, és azzal megpiszkálni.


Én azt csinálnám, hogy bebootolnék egy bármilyen Linux live-val, akár Ubuntu, akár Suse, akár Fedora, akár Manjaro... és a grub-install paranccsal felülcsapnám a jelenlegi grubot. De ehhez látni kellene, milyen diszk, milyen partíció, milyen könyvtárstruktúra van, EFI vagy BIOS telepítés, stb. Távolról sajnos ezt nem lehet megcsinálni.

2021. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!