Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Manjaro GRUB szenvedés?

Manjaro GRUB szenvedés?

Figyelt kérdés

Telepítettem egy laptopra Manjarot. Laptopról van szó, külön USB-vel rácsatlakoztatott billentyűzettel. Nem tudom, mennyire számít ez. Amikor bekapcsolom, ez fogad: [link] -az "x"-et cseréljétek ki "e-re", mert nem enged linkelni.


Mindent próbáltam, az /etc/grub-ot is átírtam már rootként. Mindent megpróbáltam, amit angolul találtam. Még egy grub-holdshift nevű csomagot is feltelepítettem, hogy ne jöjjön be, csak, ha a shift nyomva van. Tudtok segíteni? Fontos.



#linux #linux issue
2021. ápr. 2. 19:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
58%

Egy Grub installt a futó rendszer alól is megpróbálhatsz:


grub-install --root-directory=/boot /dev/sda


Ugye itt figyelni kell arra, hogy /dev/sda-e az elsődleges lemezed. Mindenképp az elsődlegest kell megadni.


Ha EFI-s rendszered van, akkor meg valahogy így (sose csináltam): [link]


Esetleg nézz bele az /etc/grub.d-de, hátha van ott valami script, ami felülírja a beállításaidat. Ilyesmik vannak ott:


00_header

10_linux

20_linux_xen

30_os-prober

30_uefi-firmware

31_hold_shift

40_custom

41_custom

60_memtest86+


Az xx_custom scriptekről csinálj egy másolatot valahova, és töröld ki onnan. A hold_shift, ha van, az is mehet a kukába, a többi maradjon.

És utána update-grub!!

2021. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Balázs. Akkor most válaszolnék a 20-as válaszodra.


Volt azon a gépen Linux már. Édesanyám gépe. Acer márkájú. A nagygépemen Manjarot használok, hibátlanul működik. A laptopon előtte windows 7 volt, előtte linux mint, de a mintet töröltem, mert video nézése közben mindig lefagyott és küszködött a gép. (Nem volt swap fájl se, swap partíció se, lehet, hogy azért), viszont annál a Linux Mintnél (19 volt) nem jött be soha se a grub. Most azon gondolkozom, hogy ha mindent megpróbálok, amit itt írtok és nem fog menni, akkor visszateszem a mintet és csinálok neki egy swap filet. De azért még próbálkozom, mert az arch alapú rendszereket jobban szeretem. Mindenesetre nekem mivel Manjarom van, ott a grub fájlom, bármikor kicserélhetem az övével és ez egy kb. default grub fájl.

2021. ápr. 4. 11:22
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Balázs. Megpróbálom.
2021. ápr. 4. 11:24
 24/25 anonim ***** válasza:

Grub repair progit érdemes lenne kipróbálni szerintem.


[link]

2021. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Linux Minten is ilyen. Szerintem ez a külső billentyűzet miatt van. Amíg nem volt, bebootolt grub nélkül, csak hát a beépített tönkrement. Ebben az esetben tudtok valamit?
2021. ápr. 7. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!