Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek melyik operációs...

Andrássy Zoltán kérdése:

Szerintetek melyik operációs rendszert érdemes kipróbálni? - Chrome OS - BlackPanther OS - Linux

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Mire szeretnéd használni? Amúgy linux, ha meg csak próbálgatod valami egyszerű, mint, ubuntu
2021. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az eredeti Windows 10-es laptopom lassú, veszünk egy újat (szintén 10-eset) és az utóbbira akarok egy olyat letölteni, amely nem lassú rajta. Alapvetően böngészésre és jegyzetelésre használnám.
2021. ápr. 4. 10:28
 3/16 A kérdező kommentje:
Az első laptopom konfigurációja: [link]
2021. ápr. 4. 10:30
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Xubuntu-t tegyél rá, az teljesen jó és nem is erőforrás igényes annyira.
2021. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 4. 13:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki mindet és hátha bejön valamelyik. Pénzbe nem kerül csak időbe. Tapasztald végig az előnyeiket és hátrányaikat.

Én pl a ChromeOS-t próbálgattam (ChromiumOS formályában) és egészen bejött. Az apk támogatottság nagyon tetszett, de ha már kifejzetten Android appokra megyük akkor jobban jársz valami asztalra portolt Androiddal amilyen pl a PhoneixOS vagy a Bliss OS.

Egyébként Linux Mint, Ubuntu, Xubuntu is felhasználóbarát, jó választás lehet bármelyik.

Üdv!

2021. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
jo valasztas lehet meg a linux lite,zorin os,peppermint,elementary disztrok is
2021. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 tabaki ***** válasza:
78%
Amennyire tudom, a blackPanther maga is egy linux, tehát a bP vagy linux dilemmája kábé a rigó vagy madár kérdés fölvetésével egyenértékű. Ettől a rendszer még lehetne akár jó is, de a több szempontból vitatható hozzáállású megalkotója miatt én nem erőltetném. Ha viszont tényleg komolyabb szándék nélküli, puszta kipróbálásról van szó, biztosan érdekes és tanulságos. Még az is kiderülhet, hogy jobb, mint a híre...
2021. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
tenyleg vitathato a keszito viselkedese de szakmai szempontbol megemelem elotte a kalapom gyors es latvanyosra sikerult a legutolso b p disztro
2021. ápr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#6-nak, #7-nek, #8-nak és #9-nek köszönöm a tanácsokat és a válaszokat!
2021. ápr. 7. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!