Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Officeban (2021) ha...

Rauch Éva kérdése:

Microsoft Officeban (2021) ha régen használt formázást kérek, 1 percet gondolkodik. Erős gépem van, hogyan modjam meg neki, hogy töltse be az egész programot? A netről, vagy a esetleg a gépem winchijéről akar ilyenkor tölteni? Legális a szoftverem.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy szenvedtem a 2019-essel.

(Van érvényes kulcsom)


Két nap után visszaraktam a 2007-est és megszűnt a probléma.


Ráadásul a 2007-esnek több összetevője van, mint az újaknak.


Számomra semmi hasznosat nem tud az újabb, ráadásul zabálja az erőforrást és tetű lassú

2021. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudtommal a Microsoft Office 2021 majd kb. fél év múlva fog megjelenni, szóval hacsak nem vagy John Titor valamilyen rokona, legfeljebb a 2019-es verziót használhatod. ;)

Ami pedig a kérdés lényegét illeti: nem véletlenül használok én már jó ideje LibreOffice-t. Előre is bocs a "filozofálásért", de a helyzet az, hogy már nem tudnak ezen a téren lényegesen újat mutatni. Már a 2000-2003 környéki Word is tartalmazott mindent, amire szükség van. Sőt... már a 6.0-s is a ma, egy átlagos felhasználónak szükséges dolgok 99%-át tudja. Excelből meg az 5.0 óra csak kényelmi, és a felhasználói felületet érintő fejelsztések vannak, meg néhány új függvényt bevezettek, amiket eddig is kis kerülővel meg lehetett oldani, és a felhasználók 99,9%-a soha életében nem fogja használni. Szóval: a funkciókat tekintve egyszerűen már nincs hová fejlődni. Tök felesleges kétévente kiadni új verziókat, amik egyre jobban zabálják az erőforrásokat, és egyre több következetlenséget és hülyeséget tartalmaznak. (Mielőtt még valaki kifogásolná: a LibreOfficeból is gyakran jelennek meg új verziók, de teljesen más a fejlesztási irányelvük, mint a Microsoftnál. Nincsenek olyan verziók közötti kompatibilitási problémák, mint MS Office-nál, nem növekszik radikálisan az erőforrásigénye, és jóval folyamatosabb a fejlesztése.)

De a Microsoftnak ugyebár kell a pénz, hogy Nadella tudjon naponta két Ferrarit venni, így igyekeznek minden bőrt lehúzni az Office-ról. Kétévente kiadnak egy új, működésében nem sok változást hozó verziót, amit a kutya se venne meg, ha olyan folyamatos és fájdalommentes verzióváltások lennének, mint pl. a LibreOffice-nál. Így "belecsempésznek" némi inkompatibilitást, kicsit átszabják a felhasználói felületet, épp csak annyira, hogy az iskolából frissen kikerült középkategóriás titkárnők hisztizzenek, ha az irodában még az előző verzió van feltelepítve.

Az, hogy működésében lomhább és instabilabb, "nem számít". Ha lefagy, majd újraindítod. Mentsél gyakrabban... Ha lassú, akkor vegyél 400 ezerért gépet, azon nem lesz annyira lassú.

Talán még a 2010-es verzió volt az, amiben azt láttam, hogy előrefelé haladnak, bár már ott is azt mondtam, hogy érdemleges újítás a 2007-hez képest nem nagyon volt. Annyi, hogy ez már képes volt külön plugin nélkül is pdf-be menteni. De a 2013-as már nettó visszalépés volt. Hadd ne ecseteljem, hogy az érettségin miért is volt egy ideig tiltólistás... :) Ja, hogy az előző verziókban jól működő adatbázismotort sikerült elszúrni, és összevezett a magyar dátumformátummal? Ugyan... :D Vagy hogy körlevélkészítésnél a dátumot nem lehet magyar formátumban feltüntetni, még a MS oldalán leírt módszerrel sem?

Száz szónak is egy a vége: a Microsoft már csak ilyen. Egyre terjedelmesebb, és egyre lomhább szoftvereket készítenek, és igen, sokszor még egy jó gépen is képes zavaró fennakadásokat produkálni.

Az is egy megoldás, amit #1 ír, vagy használsz olyan programcsomagot, ami nem ennyire bughalmaz.

2021. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!