Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Server 2012 beállításai?

Windows Server 2012 beállításai?

Figyelt kérdés

VirtualBox-ban feltelepítettem egy Windows Server 2012-t és egy Windows 10 gépet.

A szerverbe két hálózati kártya van, az egyik Bridge-elt, a másik a belső hálózat.

(A szerveren van internet)


A szerveren beállítottam az Active Directory-t, DHCP-t, stb. és a kliens gép megkapta az IPcímet, felhasználóval be tudok lépni, jogosultségot is kapott és megosztott mappát is elérem.


Azonban az a problémám, hogy a kliens gépen nincs internet.

Milyen szolgáltatással vagy beállítással lehet megoldani, hogy a szerver internetet is adjon a kliens gépeknek?


A segítséget előre köszönöm!!



2021. ápr. 14. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a 2 kártyához, akkor a VirtualBoxban a beállítások között hozz létre egy hálózatot, amin kikapcsolod a DHCP-t és ehhez a hálózathoz kapcsolod mindkét gépet. Így ez olyan lesz, mintha egy router mögött lenne a két gép egy switchre csatlakoztatva. Látni fogják egymást, a kliens fog IP-t kapni a szervertől, minden szolgáltatását és a netet is eléri.


Ha kell a kétkártyás megoldás, akkor szerintem routingolnia kellene a szervernek, azt meg még nem tudom, hogy hogyan kell, vagy lehet-e.

2021. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szervert állítsd be alapértelmezett átjáróként!
2021. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Szükséges a két kártya, mert a valós eszköznél is így van a felépítése a szervernek.


2. Amikor a DHCP-vel kiosztom a címeket, a Default Gateway legyen a szerver és a DNS is a szerver?

2021. ápr. 14. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!