Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van aki még utálja rajtam...

Van aki még utálja rajtam kívűl ezt az 90%-ban, a felhasználók 90%-a által sohasem használt funkciókkal telerakott MS Word-ot?

Figyelt kérdés

Szakdolgozat írása miatt tértem át rá az ingyenes Open Office-ról, mert egyes dolgokat konvertáláskor hülyén jelenített meg. De amíg az OpenOffice egy kényelmesen használható, és csak néha nem kompatibilis program, addig a MS Word-ben a korábban könnyedén használható funkciók is agyon lettek bonyolítva, és csak folyamatos bosszúságot és vérnyomásemelkedést hoznak magukkal!

A régi Word-öket meg Bill bácsiék nem támogatják, így rákényszerítenek az újra, holott a régi is jó lenne, hiszen az sem nevezhető fapadosnak! Olyan jó, mint a Nokia 3310, annak aki csak telefonálni meg SMS-ezni szeretne!



2021. ápr. 25. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tegnap qúrta fel az agyam, amikor telepítéskor direkt kikapcsoltam ezt az onedrive nevű szart, erre tegnap kerestem egy mentett dokut, és kiderült, hogy ennek ellenére simán tolja fel minden fájlomat a netre a hátam mögött. (Nem érdekel, hogy ki szerint mennyire biztonságos, 1) ezen dolgozom és a szerződésem tiltja, hogy bármit ne lokálisan mentsek, 2) a megkérdezésem nélkül csinálta, miután naivan azt hittem, elég kikapcsolni az automatikus indulását.)
2021. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
(elgépelésekért bocsi, most látom, mennyire felcsesztem magam az ügyön :D)
2021. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nekem is felb*szta az agyamat. Minden mentést az Ondrive-ra végez. Tegnap villanyszerelés volt, levágott a relé, utána folytattam a word megnyitásával, a végén mentettem. Ma nézem a gépet, a barom a kora délutáni állapotot tartalmazza, az esti mentés (nem az automata, hanem a kézi) alapértelmezetten az Ondrive, trükközni kell, hogy rendesen a gépre mentsen.

Na meg egy ábra beszúrása és feliratozás is csak hisztit eredményez. Elég volt! A végén még felrakok egy régi kalóz Office-t, csak annak meg a sorozatszámát nem tudom. Meg azt kissé nehéz aktiválni!

2021. ápr. 25. 17:57
 4/18 anonim ***** válasza:

Aki nem ért és nem használja napi szinten, az belegabalyodik a sok hülye funckióban. Én a minap szerkesztettem át pont egy szakdolgozatot, amibe minden is volt. Pont annál kell használni elég sok funckiót, pl címsor 3-mat azóta se használtam nagyon, tartalomjegyzék, bekezdés, margó, khivatkozás, lábjegyzet, élőfej, oldalszám stb ez mind kell a szagdolgozathoz és még ki tudja mennyi minden.

Na mindegy, a lényeg az volt a szakdolgozat szerkesztésbe, hogy a tartalomjegyzék sehogy se működött, a címsorok számozása is össze akadt egymással, ha volt közte egy felsorolás pl 1-5-ig. így előfordult, hogy 2. cím - címsor 1 után 8. cím - címsor 1 jött és még sorolhatnám az előtte, utáni üres enterek és szóközök kavalkádját.

Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni. - nem sértésként mondom, megértem, hogy valaki nem ért annyira a wordhöz akkor pl eltud rontani benne bármit, amit utána kijavítani se egyszerű.

2021. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fél óráig kell keresni minden alapból bekapcsolt idegesítő szar kikapcsolását, mert ahol logikusan keresnéd, ott sehol nincs, interneten kell utánanézni mindennek, pl. hogy hol tudod lelőni a szavak automatikus átirkálását, ha nem akarod folyton figyelni, hogy angol nyelvű szövegben ne javítsa már a „box” szór bokszra, mert szerinte az a helyes...
2021. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
A problémában az is benne van, hogy az emberek 90%-a akkor veszi elő a programot, mikor szakdolgozatot kell írni, és nem megy minden elsőre. A saját kudarcodat (vagy jelenlegi laikus tudásodat) a program felelősségének vagy hibájának próbálod beállítani.
2021. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

régóta az msoffice 2007-es verzióját használom, teljes megelegedéssel

nem érdekel, hogy nem kap már frissítést, tűzfal segítségével nem engedem ki a netre, makró tiltva, a gyanús dokumentumokat meg meg se nyitom, vagy virustotallal átvizsgálom


sose értettem, hogy egy egyszerű otthoni felhasználónak mi szüksége lenne a legújabb microsoft irodai csomagjára

2021. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
#7: az új funkciók elsődlegesen. Az, hogy Excelben ott a transzponálás a beillesztési módok között azonnal elérve, hatalmas segítség annak aki ilyen jellegű munkát végez. A régi verziókban ezt húsz másik lépésben kell megoldani. És így tovább ahogy jönnek az új kiadások, úgy fejlődik a program is.
2021. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
sejtettem, hogy ez lesz az érv, de ezeket az új funkciókat egy mezei user nem használja
2021. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a Wordöt, na nem mintha a LibreOffice jobb lenne, csak éppen máshogy vacak.

Ha lehet, kevésbé bloatware szoftvereket használok (pl. Abiword), olykor TeX-et, de sok esetben elég egy vim meg a textfájlt (amit biztosan fogok tudni olvasni 20 év múlva is, ellentétben a nagyobb programcsomagok formátumaival).

Egyébként a probléma többrétű.

Én azt szoktam mondani, ha az emberek úgy vezetnének, ahogy az Office-t használják, akkor az otthon és a munkahely közti néhány km-es úton vagy hússzor koccannának, egyesek emellett még vagy hatszor frontálisan ütköznének fával, villanyoszloppal...

Előző munkahelyeimen többször segítettem huszonegy-két éves, tehát az iskolapadból frissen kiesett fiataloknak. Ők - elméletileg - már középiskolában a szövegszerkesztést, gyakorlatilag sem a gyerekek, sem az tanárok nem veszik komolyan az informatikoktatást. Úgy vannak vele, csak legyenek már túl rajta, és mivel jellemzően gyakorlat sincs mögöttük, amit a kezükből kiadnak szövegszerkesztés címszó alatt, az egy nagy darab selejt.

Másrészről valahol maga a Word, illetve a WYSIWYG is hibás ebben. Elhiteti az emberrel, hogy tud szöveget szerkeszteni, miközben persze az átlagembernek sem szövegszerkesztési ismerete, sem tipográfiai ismerete nincs. A Word-ben nem vétlenül van annyi online elérhető sablon. Nem azért, hogy a dokumentum szép, dizájnos, csicsás legyen, hanem azért, mert azok legalább tipográfiailag rendben vannak, ellentétben azzal, amit az emberek össze raknak. A WYSIWYG editorok túl sok lehetőséget nyújtanak, és nem vezetik az embert, ezért a velük készített dokumentumok többsége nagyjából semmilyen szempontrendszer szerint nem kielégítő.

2021. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!