Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel táblázatkezelőbe,...

Excel táblázatkezelőbe, milyen képlettel tudom megoldani azt, hogy az előző hónap bevételét és megtakarítását mindig a következő hónapra átvigye?

Figyelt kérdés

Szemléltetésképpen:

Január Bevétel: 100Ft kiadás 20ft = 80Ft ez eddig oké.

Február bevétel 110ft kiadás 80ft = 30Ft

Fennmaradó összeg minden hónapban más. A Januári hónapot, hogy tudom "jóváírni" a február végi fennmaradó összegbe egy képlet segítségével? Januártól Decemberig tartana a képlet.



2021. máj. 1. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
=HA(D2="";"";D2) ahol D2 a meghivatkozandó. De pontosan nem értem mit szeretnél.
2021. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha kimutatni kell, akkor van kimutatás készítő (pivot), az adatokat pedig folyamatosan rakod bele, annyi a lényeg, legyen egy hónap oszlopod és akkor arra tudsz majd összesíteni. De nem excellel dolgozok jellemzően.

Ez a legjobb dolog szeritntem, vagy pedig minden hónapot külön helyen tárolsz és akkor a munakap adott oszlopát összesíted szumha képelttel a következő hónapban (hogy kihagyd az összesítőket stb..) Az a baj normál esetben, hogy nem lehet tudni hány tétel van egy hónapban és ha a végére odaraksz mindenféle összesítő sort, akkor az bekavarhat.

2021. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

január Bevétel 10ft kiadás 5ft Eredmény:10-5=5 =SZUM(A1:A2)

február bevétel 15ft kiadás 20ft Eredmény:15-20= -5 =SZUM()

március bevétel 8ft kiadás 8ft Eredmény:8- 8=0 =SZUM()

április bevétel 12ft kiadás 4ft Eredmény:12-4=8 =SZUM()

március bevétel 20ft kiadás 7ft Eredmény:20-7=13 =SZUM()

április bevétel 0ft kiadás 14ft Eredmény:0-14=-14 =SZUM()

május bevétel 12ft kiadás 8ft Eredmény:12-8=4 =SZUM()

juni bevétel 7ft kiadás 24ft Eredmény:7-24=17 =SZUM()

Minden hónapom más és más maradványérték van. Hogy lehet hozzáadni a maradványértéket a következő hónaphoz?

2021. máj. 1. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
=SZUM()+maradványérték?
2021. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen.

Azt szeretném tudni, hogy a bevételek és kiadásokból az aktuális hónapban mennyi pénzem van, vagy mekkora a mínuszom.

2021. máj. 1. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!