Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan vágóprogram ami felismer...

Olyan vágóprogram ami felismeri a .mkv-t?

Figyelt kérdés
Sony Vegast használok már egy ideje videóvágáshoz. A napokban gondom volt az OBS-sel és újratelepítettem, viszont elfelejtettem hogy alapjáraton .mkv-ban menti a fileokat, és át kell állítani .mp4-re előtte. Na és ez a története annak, hogy lett egy nagyjából 1 óra 10 perc hosszú videóanyagom .mkv-ban..... Az istenért nem tudom sehogy se beszuszakolni a Sony Vegasba. Mondom jó, az .mkv-t nem ismeri fel, akkor majd szépen átkonvertáljuk .mp4-be..... Hát a nagy f@szt. A legtöbb konverter el sem tudta magát küzdeni a konvertálás végéig. 15 próbálkozásból 1 konvertálás sikerült, ami egész ígéretesnek tűnt egészen addig amíg meg nem akartam nyitni a Vegasban, merthogy annak valami problémája volt a hangsávval, és az egész felvétel hangját statikus zajjá alakítja. Úgyhogy feladtam hogy bármilyen formában is beszuszakolom ezt a dolgot Vegasba, így maradt az hogy .mkv-t felismerő vágóprogram után kuncsorogjak gyakori kérdéseken...... De hogy ez az .mkv is minek létezik, semmi hasznát nem láttam még sehol, de cserébe egy jó utálatos fileformátum....

2021. jún. 4. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ja kösz, mondjuk az mkv a legjobb konténerformátum ever. Emellett minden normális vágó- és konvertálóprogram kezeli. Itt majdem biztos, hogy a kodek lesz a problémás, ami benne van.

De ha ennyire ragaszkodsz hozzá, ffmpeg átrakja neked mp4-be:

ffmpeg -i be.mkv -c:v copy - c:a copy ki.mp4

2021. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1


"Emellett minden normális vágó- és konvertálóprogram kezeli."


Azért ez barokkos túlzás. Mivel az .mkv egy konténerfájl(ahogy említetted is) amiben több hangsáv is előfordulhat , ne agyj isten 5.1-es (vagy akár 7.1-es)hangrendszerben azért azt feltételezni hogy egy ilyet bármilyen vágó program megtud nyitni az nagy fokú naivitás.


A Premiere-ről tudok nyilatkozni. Előfordulhat, hogy valóban megtudja nyitni az .mkv-ét de csak ha egy videósávot és egy hangsávot tartalmaz, de abból is csak olyat amiben a hang AAC. Mivel az AC3 rendszerint több mint 2 csatornás ezt nekem speciel nem nyitja meg.


Egyébként ilyen esetben az MkvCleaverrel szokták kiszedni a fájlból azt amire szükségünk van és azt visszük be a szerkesztőbe.

De előfordul, hogy elég az MkvToolnix is.


Ha végkép nem boldogulsz akkor marad az XMedia Recode, ezzel csinálsz egy sima .mp4 fájlt AAC hanggal és kész.


De azt is vállalom, hogy az én programom azért nem nyitja meg az AC3-at mert lehet, hogy kodek baja van. De nem gondolnám.

2021. jún. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Szóval azt állítod, hogy ha egy program nem képes megnyitni egy többcsatornás AC3 hangsávot, az az MKV formátum miatt van? Nem. A kérdésben a konténerformátumról volt szó, a benne lévő kodek már más téma.

Jó lenne amúgy tudni, hogy pontosan milyen hibát dob a Vegas, mert így csak tapogatózni lehet.

2021. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#


Nem, nekem az a tapasztalatom, hogy alapból nem nyitja meg az AC3-at a Premiere. Mivel több csatornás. Csak sima sztereo hangot tud megnyitni.

2021. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem dob semmilyen hibát, egyszerűen nem engedi behúzni a filet. Ha megnyitni akarom, akkor nem is látja.
2021. jún. 7. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!