Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Foobar2000 jobban játssza le...

Foobar2000 jobban játssza le a zenét?

Figyelt kérdés

Egyik haverom azt mondta, hogy a foobar2000 nevű program sokkal jobban / szebben játssza le a zenét, mint más program (Jetaudio, WMP)


Ebben van igazság?



2021. jún. 5. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Régóta ezt a lejátszót használom, akkor váltottam rá, mikor ugyanezt olvastam, amit fentebb írtál. Valószínűleg nem hallanám meg a különbséget két lejátszó között, funkciók terén pedig bőven elég amit a foobar2000 tud. A WMP-t évek óta nem használom, zenére foobar2000, minden másra ott a PotPlayer (vagy a MasterCard).
2021. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Én nem vettem észre, pedig az átlagnál valamivel jobb hangszóróm és dedikált hangkártyám van. Én mindig is a klasszikus Winampot szerettem, ezért QMMP-t használok.
2021. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Jaj nekem...

Digitálisba vagyunk, a számok azok számok, tökmindegy hogy mi játssza le.

Egyedül a VLC csinál furcsa dolgokat, például ingadozik a sebesség, de a normálisabb lejátszók mind egyformán jók.

2021. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

az egyrész függ a hallásodtól, az eszközöktől (alaplapi va dedikált hangkártya, külső DAC) illetve beállításoktól függ.

alapból nem fogsz hallani különséget mert akárcsak jetaudio, wmplayer, bármi, WASAPI-t használ. A dolog akkor válik érdekessé ha átpöccinted ASIO módba és bitperfect steammel eteted a DAC chipet (dedikált hankártya vagy külső DAC), megkerülve az alaplapit. Urambocsá kicsit oversample-t hozzáadsz, esetleg csatornánként/hangszórónként korrigálhatod a szoba geometriáját.


Szóval, ha csak alapból installálod és lejátszónak használod akkor nem ad különbséget, ha kicsit értesz hozzá akkor sokkal több finkciót érhetsz el mint a többivel.


tény, hogy nem a legfelhasználóbarátabb program, de ingyenesen ez az egyik legjobb.

2021. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!