Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb linux disztri...

Melyik a legjobb linux disztribúció?

Figyelt kérdés
Lehetőleg magyar és grafikius feilületű
2010. aug. 25. 19:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne hogy mijen célra jánljátok
2010. aug. 25. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én Ubuntu-t ajánlom:) Sokak szerint is ez a legjobb Linux disztribúció:) Szinte mindenre alkalmas, bár ha játszani akarsz, az kicsit nyűgösebb rajta:D
2010. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören: kezdőknek az Ubuntu (ehhez kapunk a legtöbb segítséget) vagy Mandriva, profiknak az Archlinux, szerverre pedig a Debian.
2010. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
17%
Microsoft Linux disztribúció :D
2010. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van annál jobb is: Hannah Montana Linux :)
2010. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elöször, kezdőnek az Ubuntut, esetleg az ubuntura épülő Kiwi-t ajánlom, vagy gyengébb konfig esetén a Puppy-t.

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van benne nyelvtan modul akkor Edubuntu. Hátha megtanulsz írni helyesen.


Amúgy windowsos análfabékáknak Ubuntu. Marhajólett a 10.04

Ha szeretsz kicsit hegeszteni akkor Fedora,Mandriva stb.

Ha saját rendszert akarsz akkor LFS, Arch, Gentoo stb.

Szerverre CentOS, RHEL, vagy akár Debian.


Azt hogy mennyire magyar a felület nem tudom. De ha 100% magyar kell akkor UHU és asszem Frugalware.

2010. aug. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még elég kezdő Linux-os vagyok,de az eddigi tapasztalataim alapján,otthonra a PCLinuxOS a leg alkalmasabb,főleg egy kezdő Linux-os számára.


Ez egy Mandriva Linux alapú,nyílt forrású rendszer ami a Synaptic csomag kezelőt használja.A Szoftver központja hatalmas,több mint 20 000 program közül válogathatunk a leg különbözőbb kategóriákban.Frissítések napi rendszereséggel érkeznek,nem csak a rendszer hanem a telepített alkalmazások,és eszközök számára is.A hardver felismerése és konfigurálása,mesze menőleg a legjobb.Eddig rengeteg,ismert disztrót ki próbáltam,de egyik sem ismerte fel és konfigolta be a gépem eszközeit,olyan hatékonyan mint a PCLinuxOS.


A PCLinuxOS-t csak fel kell telepíteni és hátra dölni,legyen szó játékokról,filmekről,web alkalmazásokról,irodai alkalmazásokról.A PCLinuxOS-en közvetlenül telepítés után,megy minden.De ha mégsem a szoftver központjában mindent megtalálunk amire csak szükségünk lehet.Nem kell a neten keresgélnünk és töltögetnünk.Fantasztikus disztró.Egyetlen hátránya van.a magyar nyelv elég hiányos a 2010-es GNOME verzióban,de arra megfelelő hogy angolul abszolút nem értők el tudjanak igazodni a rendszerben.De biztos vagyok benne,hogy előbb utóbb tökéletesen le lesz fordítva legalábbis bízok benne.De ha gondot okoz,akkor a

PCLinuxOS 2007 KDE változata 100% magyar,de azt már szerintem nem támogatják.


Nekem mint abszolút kezdő Linuxosnak közel 18 disztró közül,ez jött be a legjobban mert stabil,gyors,megbízható és "mindenre kész",csak ajánlani tudom.

2010. okt. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!