Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb linux?

Melyik a legjobb linux?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mire akarod használni? Okoselefon, webszerver, router esetleg tűzfal?
2011. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sima számítógép.
2011. okt. 15. 20:15
 3/12 vagyokakilehetek ***** válasza:
nekem Mandriva van... nekem bevállt eddig. igaz mostanában nem használom...
2011. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én Debiant használok, és szeretem.

Kezdőknek az Ubuntut és változatait szokták ajánlani.

2011. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem a PCLinuxOS,ez egy Mandriva Linux alapú disztró.Azért szeretem annyira mert rendkívül egyszerű használni,kb másfél éve használom de eddig még nme kellett terminált használnom.Minden pár kattintással elvégezhető csak mint Windows-ban.Hárdver kompatibilitása kitünő,felismer minden eszközt a fejlesztők nagy hangsúlyt fektetnek erre.És a szoftver központjában minden program,függőség,eszköz vezérlő megtalálható amire csak szükség lehet egyszer sem kellett guglizzak ilyenek után amióta ezt használom.

Testre szabhatóság terén is imádom,mert rengeteg témát,kiegészítő elemet egy kattintással lehet telepíteni a központból és használni.Könnyedén testre szabható.Más linuxokon ezzel néha meggyűlt a bajom,lehetett gépelni 1000-el a terminálban,de PCLinuxOS-en ezzel sincs gond.Csak pár kattintás.


Annyi negatívuma van hogy magyarul nem tud valami tökéletesen.Telepítés után le lehet,le kell tölteni a szoftverközpontjából a magyar nyelvet a kezelő felülethez de a telepített programokhoz a magyar nyelvet automatikusan letölti a kezelőfelület magyarosításával együtt és utána automatikusan minden programot amihez elérhető magyar nyelv azt magyarul telepíti de nem tökéletes.Itt-ott hiányos,nem pontos.Arra viszont kiváló hogyha valaki abszolút nem tud angolul vagy más idegen nyelven akkor eligazodjon.


Valamint nincs benne külön funkció a rendszer frissítésekhez ami jelezné ha új frissítés érhető el illetve be lehetne állítani hogy automatikusan telepítse is.A szoftver központból kell a frissítéseket telepíteni manuálisan (ami 2 kattintás),illetve mindég nekünk kell ellenőrizni hogy van-e.Ez engem nem zavar,de sokan sérelmezik hogy ez így van.


Ezeken kívül viszont abszolút semmi negatívumot nem tudok mondani.Semmi gondom nincs vele.Kezdőknek,átlag felhasználóknak a legjobb szerintem.Csak ajánlani tudom mindenkinek.Én imádom:

[link]


Magyar közösségi portál:

[link]

2011. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ubuntu 10.4 van netbookomon, nagyon szépen fut.
2011. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link] letoltes

Majd meglátod, milyen egyszerű telepíteni és sok évi Windows-os múlt után roppant egyszerű kezelni. Kiváló. Én még kezdő Linux-os vagyok.

2011. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az IRODA menűhöz a LibreOffice-t töltöttem le.
2011. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!! :D
2011. okt. 16. 08:45
 10/12 anonim válasza:

A Fedora linuxot ajánlom.


Ez legstabilabb, és legkevesebb hibával rendelkező kiadás.

Jelenleg a Fedora 17 a legutolsó kibocsátás.

Mindig érdemes körülbelül 2 kiadással régebbi verziót választani, ha igazán hibamentes rendszert akarsz, és az internetes frissítés ajánlott.


Ezért jelenleg a Fedora 15-öt ajánlom.


A legújabb kiadásokban sok az újdonság, és ezzel együtt a hibák is gyakran felbukkannak.


Munkára, irodai alkalmazásokra, és szerverre a legideálisabb, természetesen a magyar nyelv is támogatott.

2012. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!