Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux verzió a legjobb...

Melyik linux verzió a legjobb gyengébb gépre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha elég kocka vagy: Puppy linux 5.25 -most is arról írok:-)

kis 100 megás bigyó, még a pentium3-as ősöreg laptopomon is 30 másodperc alatt bootol :) És felhízlalhatod mindenféle kiegészítőkkel pl Open office, Gimp képszerkesztő, illetve wine-vel feltehetsz pár windowsos progit is, kis szerencsével.

Sok jó dolog alapból van rajta.(pl. képnéző, pdf-néző, postscript néző, mindenféle rendszereszköz-ezekkel mentem meg néha a döglődő XPmet :-) Netböngésző akkor lesz ha csatlakozol a netre, feltelepíti amelyiket szeretnéd: Firefox/Seamonkey/Chrome/Opera például.


Ja igen, médialejátszója is van (Gmplayer) minden kodekkal beépítve.(ellentétben más disztrókkal)


Ha kevésbé vagy kocka, akkor Xubuntu (olyan mint a normál ubi,szóval kezelhető csak kicsivel kevesebb a rendszerigény, de még mindig 10* lassabb mint a puppy )

2011. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Még valami: Pen drive-ra is telepítheted, és akkor magaddal vihető az egész rendszer, gépindításkor kiválasztod az UDB-HDD-t :)

Alapjáraton pedig az iso-t írd ki cdnek, azzal is bootolhatsz, de a beállításokat nem bírod menteni.

Merevlemezre is telepítheted.

Minden képernyőfelbontást, fájlrendszert, nyelvi beállítást és billentyűkiosztást ismer.

Ha elég sok RAM-od van (>256 mega) akkor RAM-ból fut, és nem tekeri a vinyót, iszonyat gyors lesz.

2011. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
én az uhu 2.2 -ött szedtem le. ezt is lehet pendrive-ra telepiteni????? szerinted ez jó verzió???
2011. júl. 17. 12:48
 4/15 A kérdező kommentje:
1. 7 Ghz proci 512 ram 64 mb vidikari.
2011. júl. 17. 12:49
 5/15 A kérdező kommentje:
ez a Puppy linux 5.25 magyarnyelvü????
2011. júl. 17. 13:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

uhu-t nem ismerem.sose használtam, de a honlapon írják a pendrive-os dolgot.


Szerintem a géped nem is olyan gyenge azért. jó, a legújabb játékok nem mennek rajta, de hétköznapi netezős filmezős olvasós használatra bőven jó. esetleg bontóból némi plusz memória, egy jól beállított op. rendszer, és még évekig el lehetsz vele.


UHU-t nem biztos hogy rátenném:

[link]

itt azt írják, min 512 mega ram de inkább 1 giga. Lehet hoghy menne, de swapolna mint állat, és lassú lenne.

(sajnos tapasztalat... nagyobb linuxok kis rammal belassulnak)


Mondom, tegyél rá puppyt szerintem :)

2011. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi szedem az ubuntu 9.4 -et ez lesz . ezt ismered???
2011. júl. 17. 13:08
 8/15 anonim ***** válasza:
Maga a puppy alap rendszer angol, de ezzel nekem semmi bajom nem volt. ugyanazok a szavak mint bármely más angol rendszernél,vagy proginál, 1-2 hónap alatt el is felejtettem hogy angol rendszert használok. de a magyar dolgokat, progikat is támogatja.
2011. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ubuntu-t használtam már. kell hozzá net kapcsolat, hogy bármit is telepíts. sajnos off line gépen nagyon vacak.(pl. kodekek hiánya miatt még zenét se játszik, egy rakás cucc hiányzik a gyári telepítőből, amit külön le kell tölteni netről a csomagkezelővel. )

De amúgy magyar. Sok türelmet hozzá, a te gépeden vagy egy óra alatt fog települni, CD-ről min 5 perc mire indul...én nem tudtam megszeretni.

Ja, meg minden izéhez rendszergazda jelszót kell megadni, meg sudo izé a parancssorban...mikor beállításokat akarsz piszkálni. ez egy kicsit zavaró.főleg mikor a driverekkel kísérletez az ember meg beállításokkal, és hát a kezdő linuxos koromban én folyton a rendszert piszkálgattam :)

2011. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
puppy nagyon állat. én is az alól írok. :)
2011. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!