Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tartjátok meredeknek a...

Nem tartjátok meredeknek a Windows 11 minimális hardveres követelményeit a Windows 10-hoz képest?

Figyelt kérdés

[link]


Többek közt 4GB RAM, 64GB tárhely, OK, hogy ezek ma már mindennaposak, de ugyanezek a Windows 10 esetén 1GB RAM, és kb. 16GB tárhely. Nem is lesz 32 bites változat. Akinek régebbi notebookja van tabletje van 2GB RAM-mal, ami még mindig egészen használható, maradjon csak a Windows 10-nél...



2021. jún. 25. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Akinek nem volt 4 GB RAM-ja, az Win10-zel is csak szenvedett.

Egyébként meg Microsoft, mit vártál? Hogy majd olyan lesz a hardverigénye, mint egy Linuxé?

2021. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 P.O.C. ***** válasza:
100%

Legalább megmonják az őszinét. Hiába írtak a Win10-nél kevesebbet, nettó baromság volt. Csoda hogy nem szakadt rájuk a mennyezet, mikor irták.

Akiknek elavultabb gépuk van, van lehetőségük korábbi Windowst használni. 2025 ig lesz támogatás Amúgy az már Win10 -nél is tevbe volt, hogy nem lesz 32 bites változat, de akkor még megkönyültek neki. Egyszer amúgy minden régiséget el kell engedni, gondolom Te se Pentium III -as géppel nyomulsz.

2021. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egy kb. 2014-es tabletem van 2GB RAM-mal. Mondjuk tényleg nem mondanám, hogy hasít rajta, és az új effektekhez kell a vas. De el tudom képzelni, hogy 4GB RAM-mal is akadozik az animáció, amire mondjuk céges környezetben semmi szükség. Márpedig még ma is vannak új, márkás, akár üzleti gépek is ennyivel. Az asztali gépemben is ennyi van, többnyire nem is hiányzik több.
2021. jún. 25. 14:57
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom meredeknek, 2021-van.
2021. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a Windows 10 lesz az új Windows 7...
2021. jún. 25. 17:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a következőnél meg majd azon vinnyogunk, hogy a Windows 11 lesz a Windows 10... van egy tableted, kényelmesen használhatod Win10-zel 2025 után is, ugyanúgy ahogy Win7-et is használhatsz ma is.
2021. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

A TPM az egyetlen, ami meredek benne. Sok otthoni gépben nincs TPM, ezzel még lesznek problémák, de szerintem erre lesznek kerülőmegoldások.


Az UEFI rendben van, elég régóta nem lehet kapni már BIOS-os gépet. A secure boot pedig kikapcsolható.


A RAM, HDD igény teljesen rendben van. Manapság sem rak össze az ember 4 GB RAM alatti gépet, de a legtöbb esetben 8 GB megy a gépbe.

Esetleg még a DX12, amibe bele lehet kötni, de szerintem ez megy még lejjebb is.

2021. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem a tabletem miatt kérdeztem, tudom hogy még jó ideig használható lesz, szerintem előbb megy tönkre, csak arra gondoltam, hogy talán egy kisebb erőmű kell majd, hogy rendesen fusson, mint ahogy szokás volt kb. 8 évvel ezelőttig.
2021. jún. 25. 19:24
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"hogy talán egy kisebb erőmű kell majd, hogy rendesen fusson, mint ahogy szokás volt kb. 8 évvel ezelőttig."


Miért kellene? Nem azt írták, hogy a támogatott processzorokon kívül esők teljesítménye kevés. A 10gen i3 az kb ugyanaz, mint egy i7-7700. Most akkor szerinted laggolni fog a start menü egy i3-on? Vagy egy 18/36-os Haswell Xeon kevés lenne a Win11 futtatásához?


Valszeg azért itt húzták meg a határt, mert a határ előtt lévő processzorok támogatása rengeteg kivételes eset egyedi kezelését jelentette volna és egy rakás extra melót jelent plusz ott vannak a korábbi architekturális sebezhetőségek, hiányzik egy rakás utasításkészlet stb stb..


Van 2 magos Celeron sőt Atom is a támogatott processzorok között, azt az atom az minden csak nem erőmű.

2021. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Legyen igazad, bár én azt írtam, hogy -rendesen- fusson.
2021. jún. 25. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!