Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Libre office mennyire jó...

Libre office mennyire jó Microsoft office helyett?

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
A legnagyobb hátránya az MSO-val való inkompatibilitás. Ha ez nem probléma, akkor jól használható.
2021. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld ki a SoftMaker Office-t. Magyar nyelvű és van ingyenes változata is: [link]
2021. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat meglepetést stabilitás és kompatibilitás terén (ahogy #1-es is írta), de a menüje nekem áttekinthetőbb..


Hogy kicsit bővebben is írjam, mire gondolok:

Ott használnám inkább, ahol kisebb a külvilágtól kapott és küldött fájlok száma és nem annyira fontos, hogy formailag egyezzen. Bár egyébként elvileg van megjelenítő is, ezért igazából a szerkesztés és küldés lehet a nagyobb gond, de szerintem indokolatlan sok office fájlt küldenek az emberek. Jobb lenne, ha küldéskor valahogy átalakulna pdf-é, ha nem szerkesztési céllal küldi valaki.

Másrészt szerintem eleve sima e-mailt is lehetne írni sok esetben word doksi mellékelése nélkül..

2021. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-asként még annyi összegzésként, hogy talán a legjobb az lenne, ha saját magad a használatodnak megfelelően tesztelnéd és esetleg átalakítanád a szokásaidat, hogy csökkentsd a kompatibilitási problémák előfordulásának lehetőségét.


Illetve még annyi, hogy a libreoffice tudtommal eleve tud úgy menteni, hogy pdf-be is, így ez azért könnyebbség lehet..

2021. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta használom. Már akkor is ezt részesítettem előnyben, amikor Windowst használtam.


#3 "Okozhat meglepetést stabilitás és kompatibilitás terén"

Biztos, hogy nem fordítva írtad?? Stabilitás terén a Libre fényévekkel veri a MS Office-t.

"Ott használnám inkább, ahol kisebb a külvilágtól kapott és küldött fájlok száma és nem annyira fontos, hogy formailag egyezzen."

A tény az, hogy nincs több macera a kompatibilitással, mint mondjuk két különböző verziójú MS Office esetén. A szerkesztési alapszabályokat betartva elképeszően minimális a valószínűsége, hogy problémába fussunk bele. Mindkét szoftver kezeli egymás formátumait (bár a Libre az MS-ét kicsit jobban, mint fordítva), ha meg másnak kell küldeni csak megtekintési céllal dokumentumot, akkor illene már leszokni a Word dokumentumok küldözgetéséről. 20 éve létezik már minden rendszerre pdf-megjelenítő, és azt a formátumot pont erre találták ki.

2021. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!