Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a "legsimább" Linux...

Melyik a "legsimább" Linux distro?

Figyelt kérdés

Ubuntut próbáltam ki, de az egész oprendszernek olyan "akadozós" érzete van, nem olyan simán mennek a dolgok, mint mondjuk Windows-ban. Ha megnyitok valamit, akkor az nem azonnal nyílik meg, hanem kis várakozás után, az animációk is láthatóan kissé akadoznak, ha ALT+Tab-al váltogatok az ablakok között, az is olyan akadozva történik.


Nem hiszem, hogy a gond az lenne, hogy nem elég erős hozzá a gépem:

4.6Ghz-re felhúzott 9700K, 32GB 3200 Mhz RAM, RTX 2080



2021. júl. 28. 11:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint, és mondjuk MATE vagy Xfce felülettel. Nálam egy 10+ éves géppel MATE desktoppal szépen megy. (A Compiz kikapcsolva.)
2021. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

"olyan "akadozós" érzete van, nem olyan simán mennek a dolgok, mint mondjuk Windows-ban"

Öhm...

Lehet, hogy ezzel most felborzolom a kedélyeket, de nekem pont, hogy Windows alatt szokott lenni "akadozós" érzésem.

Mondjuk a Gnome felület tényleg eléggé macerás tud lenni, de ha felteszed mondjuk a Mintet, Cinnamont, vagy akér az XFCE-t, vagy LXDE-t, sokkal simább lesz. ;) Vagy eleve olyan disztrót, amikben ez az alapértelmezett: Linux Mint, LMDE, Ubuntu Mate, Lubuntu, Xubuntu, Manjaro, stb, stb.

2021. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Tom Benko ***** válasza:
Ezt az akadozós érzetet nem értem. Simán az is benne lehet, hogy egyszerűen csak nem vagy hozzászokva.
2021. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, hogy nem vagyok hozzászokva. Pl. egy ablak átméretezése: Windows-ban megfogom az ablak sarkát, és ahogy húzom, vajsimán követi az ablak sarka az egerem és méreteződik át az ablak. Ubuntun ez "laggolva" történik.
2021. júl. 29. 16:18
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Manjaro.
2021. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ubuntun ez "laggolva" történik."

Sejtem mire gondolsz, mintha nem frissítené a képernyő többi részét elég gyorsan, látszanak az ablak korábbi szélei, mint a kártyalapok egy széthúzott pakliban. Ez többek között az X-org réteg miatt van, ami a legtöbb Lunix-os rendszerben egy plusz összetett kliens-szerver jellegű réteg a Windows-hoz képest. De ezt nagyrészt már javították, nálam pl. régóta nem jelentkezik ilyen probléma.

Esetleg próbálj olyan rendszert feltenni, amiben aránylag friss a kernel, X, Mesa, Compiz, stb.

Vagy az X-org helyett a Wayland megér egy próbát.

[link]

2021. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
VGA driver probléma lesz szerintem. Én egy 10 éves gépen használom és vajsimán megy minden. Semmi nem akad. Sőt a videóknál sincs screen tearing. Win10-nél is akadozik ha eltávolítod a vga illesztőprogramot.
2021. aug. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is VGA driver, illetve számít az is, hogy X vagy Wayland alatt fut-e. Általában a Wayland simább élményt nyújt, de egyes driverekkel nem működik normálisan, illetve nem mindegy az ablakkezelő sem. Gnome alatt Mutter van, ami alapból képes compositing feladatokat ellátni, és alapvetően nem is rosszul, de itt is lehetnek anomáliák, ha a driver vagy a grafikus rendszer (X vagy Wayland) nincs optimalizálva az ablakkezelővel. Egész másképp működik a Mutter X és Wayland alatt.
2021. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
linux mint cinnamon ,kde neon,solus os kde,pc linux os kde probald ki mindet aztan amelyik megtetszik azt hagyd meg
2021. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Uramisten milyen rendszer és felhasználói felűlet kavalkád. Éljen a Win 10 Pro.
2021. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!