Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerinted mi a tökéletes...

Szerinted mi a tökéletes védelem a számítógépnek?

Figyelt kérdés
Azontúl, hogy 100%-os védelem ugye nem létezik arra lennék kiváncsi, hogy ki milyen programokkal védi a PC-jét a külső támadások, vírusok ellen. Milyen combo-kat használtok tűzfal, vírusírtó illetve bármi egyéb programot számításba véve?
2010. aug. 28. 22:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A jó védelem okos felhasználónál kezdődik, aki megválogatja, milyen oldalakra megy fel, és mindig maunálisan is leellenőriz minden letöltést több programmal is. Pár másodpercet vesz igénybe, és órákat spórolhat meg. A jó védelem 90%-ban csak a felhasználón múlik. A maradék 10%-ra ott vannak a különböző védelmi programok.

A védelmem 90%-a abból áll, hogy megnézem, mire kattintok, mit mire engedek fel, a programok erre csak rásegítenek, bár Comodo kötekedése sokszor jól jön.

A maradék 10%: Avast free + Comodo tűzfal + Ad-Aware free anti spyware + Malwarebytes Anti Malware.

2010. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi, az eddigi válaszokat ment a zöld kéz mkinek :)
2010. aug. 28. 23:48
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

BandSz, az Ubuntu tényleg biztonságos, mint a többi Linux is, de létezhet (és valószínűleg létezik is egy pár) vírus rá. A biztonság abból adódik, hogy ha egy ilyen vírust sikerül találnod is, az semmiféle módosítást nem tud végezni a rendszeren, csak ha rendszergazdaként (vagy root-ként) nem futtatják, amihez a felhasználó meg kell adja a kódját, és akármilyen felhasználó gyanakodna ha egy program, amiről még nem is hallott, semmilyen ok nélkül kéri tőle a jelszavát... :) Másik dolog pedig, hogy Linux rendszereken a fájlok tulajdonságánál van egy futtathatósági kapcsoló (a windowsos rejtett megy ilyen nem túl értelmes dolgok helyett), ezért a vírust nehezebb elindítani is... Bár olyan létezhet, ami egy programmal együtt telepíti magát...

Én ezt ajánlom védelemnek: egy Linux alapú rendszer pl. Ubuntu, Debian, Fedora, Suse vagy akármi más... :)

2010. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlanám, hogy Ubuntu-t használj op rendszernek. Arra felraksz egy firestartert tűzfalnak és máris védve vagy.
2010. aug. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Windows XP Professionalom van és én ezeket használom:

Spybot - Search & Destroy

Avast (Home edition) [Rosszindulató tevékenység blokkolva... ez elég sokszor kijött amikor vírusos dolgokat akartam lehúzni]

Továbbá a Windows-Firewall -t használom

CCleaner -t használok a fölösleges dolgok ürítésére.

2010. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zebra3328 válasza:

Avira Antivir Free+Windows Xp Firewall+rendszeresen frissítem az oprendszert!


A linuxokkal csak 2 nagyobb problémám van: 1. nem mennek vele a Windowshoz írt programok, 2. jóval nehézkesebb a kezelése mint a win-é. Hogy nincs rá komoly vírus, annak leginkább az alacsony elterjedtsége az oka.

2010. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!