Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van aki alkalmaz Ubuntu...

Van aki alkalmaz Ubuntu Serveren működő FTP szervert?

Figyelt kérdés

Ha van olyan élőlény, akinek sikerült összehozni egy gyors és működő ftp szervert, leborulok előtte, ha elmondja hogy tette.

Köszönöm előre is! 😊



2021. szept. 1. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de mi a kérdés?

Milyen FTP-szerverrel gyűlt meg a bajod?

proftpd? pureftpd? vsftpd?


Milyen beállítási segédlet alapján telepítetted? Hol akadtál el vele?

Csomagból? Forrásból?

Milyen felhasználói adatbázis mellett?

2021. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Az openssh nem tartalmaz ftp-t is?
2021. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: Nem. Az más, sftp szervert tartalmaz:

[link]

2021. szept. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha internet felé akkor beállítottad mindkét portforwardot?
2021. szept. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Proftpd-vel szoktam csinálni, azzal viszonylag egyszerű.
2021. szept. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én feltettem a vsftpd-t kb ennyi és ment is. Mi kell még ?
2021. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi kell még ?

Gondolom be kéne dugni az asztali gépet a konnektorba, és internetszolgáltatásra is szerződni kéne, tehát még sok feltétel van; de ha a kérdező néma marad, lehet hogy egy víz és villany nélküli tanyán lakik.. :)

2021. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

vsftpd-vel próbálkoztunk, nagy nehezen sikerült is egy darabig működésre bírni, de nagyon nem az igazi.

A kérdés pedig arra irányult, hogy valakinek van-e működő, bevált technikája ubuntu serveren futtatott ftp-re. Az én bénázásom ettől független, nekem itt a sikeres eljárásokat kellett volna olvasnom kedves 7-es. :)

2021. szept. 2. 16:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent hogy nem az igazi ?
2021. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rettentően körülményes volt a telepítés is, folytonosan hibákat írt ki, mindig volt valami baja, majd amikor sikerült belőni, akkor sem úgy működött, nagyon nehezen csatlakozott fel rá eszköz, ráadásul mobilon lehetetlen volt a csatlakozás, nekem pedig az prioritás lenne.

Ismételni tudom magam, hogy engem igazából az érdekelne, hogy kinek milyen megoldásai vannak és azt hogy sikerült megoldania. Nekem három felhasználóra lenne szükségem, 1 felosztott külső meghajtót szeretném elérhetővé tenni a dolgokat (van cím is és maga a gép elérhető pl, torrent szerver, ssh szempontjából a külvilág felől, nem itt van a probléma), csak módszerek érdekelnek.

2021. szept. 2. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!