Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Xubuntun Synaptic segítségé...

Ha Xubuntun Synaptic segítségével, vagy a Szoftverekből telepítek egy alkalmazást, ahhoz az alkalmazáshoz érkezni fog frissítés, ha lesz egy újabb verzió belőle?

Figyelt kérdés
Meg fog jelenni a Frissítéskezelőben?

2016. jún. 28. 13:07
 1/6 Lajos54 ***** válasza:
27%
Ha az alkalmazásnak van olyan funkciója, hogy frissítések keresése, akkor igen. Az ilyen funkciók, kiegészítések, a program használatakor, vagy egy automatikusan induló feladatból a főprogram futtatása nélkül is "elmennek" bizonyos időközönként megnézni, érhető-e el újabb frissítés.
2016. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tárolóból telepített csomagokat a frissítéskezelő időközönként megnézi, hogy a tárolóban van-e frissebb verziójú. Ilyenkor feldobja, hogy frissíthető.


Lehet persze úgy is telepíteni csomagot, hogy nincs mögötte tároló, hanem mondjuk te fordítottad forráskódból vagy leszedtél egy deb fájlt valahonnan és azt telepítetted. Ilyenkor természetesen nincs automata frissítéskezelés.

2016. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolót kiegészíteném még annyival, hogy esetlegesen keresel egy repót, ha mégsem működik..., amiben megvan a program és a frissítései is. Hozzáadod a rendszerhez, ezt manuálisan tudod megtenni terminálból sudoval. Ezután a repó benne lesz a frissítéskezelőben, és automatikusan frissít.
2016. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: repó = repository = tároló.

Pl:

[link]

[link]

A második képen lévő ablakban is felvehetsz új tárolókat, ott a már utólag felvettek látszanak.

2016. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy ne bonyolítsuk túl, a rövid válasz: igen.

:)


(A "gyárilag" a Synaptic-ban vagy a Szoftvereknél lévő progikra: igen, az egyéb felvett tárolókból telepítettekre: igen, a saját kezűleg felmasszírozott progikra: nem.)

2016. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én használtam huzamosabb ideig Xubuntu-t.Ha valamit a Synaptic-ból telepítesz és tartozik hozzá frissítő Repo is akkor az frissülni fog a frissítéskezelőből,amihez nincs az nem fog megjelenni és csak kézi módszerrel tudod frissíteni.Lehet hogy írták előttem de valahogy a HSZ-k olvasása közben belekeveredtem és nem folytattam az olvasást.
2016. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!