Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 16. 04 LTS 64 bites...

Tassay Zoltán kérdése:

Ubuntu 16. 04 LTS 64 bites operációs rendszerben hogyan telepítsek olyan szoftvert amelyet a telepítő nem telepít valószínűleg az alábbi kiírás miatt: "Ez a szoftver külső féltől származik, és nem szabad összetevőket tartalmazhat. "?

Figyelt kérdés
81 éves vagyok, tehát az informatika nem az erősségem. Ezért, ha valaki tud segíteni, szívesebben átváltanák Skype-ra vagy e-mailre. Ubuntu a kedvenc operációs rendszerem. Évek óta használtam 32 biteseket, amit most lecseréltem 64 bitesre vesztemre, mert most nem tudok néhány olyan alkalmazást újratelepíteni, amelyeket eddig probléma nélkül használtam.

2017. aug. 11. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor rá szoktam keresni a csomagra, program neve + deb. A 64-es általában azt jelenti, hogy vagy all, vagy amd64 jelölésű csomag kell, ezt is érdemes bevenni a keresésbe. Ha megvan, akkor ellenőrzöm, hogy azt kaptam-e, amit akartam, ha igen letöltöm, különben keresek tovább.


Egyébként tudtommal rávehető a 32 bites csomagok telepítésére és futtatására, csak nem tudom, hogyan.

2017. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan melyik programról lenne szó? Mert általában csak annyi kell, hogy a tárolóknál be kell kapcsolni a non-free (azaz nem nyílt forrású) tárolókat és ennyi. Azt pedig a szoftverközpontban, vagy ha telepítve van, akkor a Synaptic-ban lehet megtenni.


Esetleg meg lehet próbálni parancssorból telepíteni:


sudo apt-get install <program_neve>


10 éve Linuxozok, szívesen segítek privátban ha kell.

2017. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezek jó válaszok voltak, mentek is a zöld kezek. :)
2017. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Minden tiszteletem Tassay Úré!
2017. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!