Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "A lemezegység valamilyen...

"A lemezegység valamilyen hardverhibája miatt a Windows nem indítható. A megadott rendszerindító lemez nem olvasható." ? Részletek lent. IGEN HOSSZÚ!!

Figyelt kérdés

Van egy winchesterem, amire fel lett telepítve egy win7, majd talán egy Linux (már nem emlékszem, de partíció van róla (vagy csak volt? - később megérted)) és nemrég XP-t telepítettem fel. A win7-et nem használom és a Linux-ot se (ha egyáltalán fen van/volt), ezért gondoltam, hogy törlöm ezeket a partíciókat. Semmi adat nem volt rajtuk, tehát nekiálltam a "Linux"-nak nevezett partíciót törölni - még egyszer: nem emlékszem már, hogy van-e telepítve linux op.rendszer vagy előre hoztam létre a partíciót számára vagy megszakadt a telepítés. Talán néhány mp múlva újraindult a gép, majd a következő felülettel fogadott, miután próbálta betölteni a rendszert:

[link]

A windows xp logo helyett ez a felület jön fel. ((A képernyő egyébként teljesen látható amikor belépek a felhasználói fiókba, tehát ezzel csak itt szokott probléma lenni.))

F8-ra elő tudtam hozni ezt a felületet: [link]

Csökkentett módban és Legutolsó helyes konfiguráció-ra kattintva szintén a már linkelt kép jelenik meg. (A többit nem próbáltam még, de nem fűzök hozzá nagy reményeket.)

Ezek után pendrive-ról winXP-t akartam boot-olni, de szintén ez a felület fogadott. Azért akartam "boot-olni", mert azt gondoltam, hogy ott teljesen eltávolíthatom a nem szükséges partíciókat, ami talán megoldaná a problémát. Azt is gondoltam, hogy mivel 1 partíció eltávozott (ha ugyan már törölte valóban), ezért annak a helyére ment a másik, az XP. De semmit sem látok, mert nem jutok el a boot-ig.

Még annyit, hogy egyszer nem az első képet, hanem ezt dobta fel: [link] (viszont a ctrl+alt+del-re ismét az első kép jött elő)

És még annyit, hogy mindig a win xp tölt be kérdés nélkül (ezt később megtudtam, hogy így van, mert hamarabb kellett volna az xp-t telepíteni, de ez mindegy is szerint.)

BIOS-ba nem tudok belépni, mert használtan vettem a gépet és bios jelszót nem kaptam hozzá.



#Windows XP #hiba #NTLDR #rendszerindító #lemezegység #hardverhibája
2021. szept. 5. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Haldokló HDD, cserélned kell, szoftveresen nem megkerülhető.
2021. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj meg használni egy másik HDD-t, vagy SSD-t.

Még ha valamilyen módon be is tudnád tölteni a rajta lévő rendszerek egyikét, az nem működne megfelelően.

2021. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az "akármilyen" partició törlésével sikerült törölnöd a windows indítófájlt - erre utal a 3. kép "Hiányzó NTLDR" (NT LoaDeR) üzenet!

Úgy tudod javítani, hogy az XP telepítőt indítva nem a telepítést, hanem a "J" mint Javítást majd a javítani kívánt rendszert (C:\Windows) választod és parancssorban a telepítő i386 mappájában levő "ntldr" fájlt átmásolod az XP gyökerébe az NTDETECT.COM és boot.ini fájlok mellé.

Tehát, ha pl E a telepítőt tartalmazó meghajtó és C-n van az XP, akkor

copy e:\i386\ntldr c:

(vagy elindítasz egy live rendszert [pl. linux] és fájlkezelőben átmásolod az ntldr fájlt)

2021. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3-as kolléga jól írja. Valszeg azt a partíciót törölted amin a bootloader volt.
2021. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as és köszönöm 4-es a megerősítést!


Bocsánatot kérek, hogy ilyen soká válaszoltam. Az történt, hogy a telepítés javítása után gondba ütköztem, mert kérte a rendszergazdai jelszót. Az a partíció, amin Win7 volt ugye törölve lett...a másik (amin az XP van) viszont nem. Az XP-n lévő felhasználóknak tudtam a jelszavait, mégis azt jelzi ki, hogy hibás jelszót adtam meg. Így tehát elindítottam egy új xp telepítést. Feltettem és akkor láttam, hogy a win7 maradt meg és az xp (és a linux is) lett törölve. Megdöbbentem...90%-os valószínűséggel tudom állítani, hogy a win7-es partíciót jelöltem ki. Ezt visszamenőleg nem tudjuk megítélni, tehát erről ne is beszéljünk, lehet, hogy én hibáztam, de kicsi esélyt adok ennek.

Továbblépve: Tehát a win7 maradt, de ugye azt szerettem volna törölni. ((frissen telepített volt az xp, teljesen minimális adat veszett el, tudom pótolni))

Beléptem a lemezkezelőbe, majd szemügyre vettem a win7-es partíciót, illetve a frissen feltelepített xp-t. Az xp-nél azt láttam, hogy arról megy a rendszerindítás, azonban az „elsődleges” partíció az a win7 volt. Azt gondoltam, mivelhogy rendszerindítás van az xp-nél feltüntetve, akkor már törölhetem a win7-et. Meg is tettem, újraindult a gép és ismét az első kép fogadott. :D Hát jó...akkor még egyszer telepítettem az xp-t. Telepítés után immár örömmel látom, hogy eltűnt a win7 partíció, azonban (mint ez a telepítésnél is feltűnt már) nem egyszerűen „Szabad terület”-hez lett hozzáadva, hanem „Nem foglalt”. Na most nem értem, hogy mi a különbség a kettő között, mert ugye mind a kettő szó szoros értelmében szabad, illetve nem foglalt.

Mielőtt az XP betöltene, azelőtt feljön ez a szöveg: [link]

Az elsőre kattintva indul a frissen telepített xp, míg a többire kattintva ez a szöveg jön fel: [link]

Nem értem, hogy mégis honnan / hogyan / miért akarja betölteni azt, amit már töröltem?

2 partíció még van egyébként a winchester-en, de ezen csak adatok vannak, op.rendszerek nincsenek, ezért se láttam értelmét megemlíteni, de így már teljes a kép, ha bármi köze lenne a problémához.

2021. szept. 15. 15:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet ott egy rejtett partició, amit nem látsz. Lemezkezelőben hogy néznek ki a particiók? (win+R > diskmgmt.msc > enter)
2021. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

G-re van telepítve az XP.

Mitől függ, hogy valami elsődleges vagy logikai meghajtó? F-meghajtón ugyanúgy adatok vannak, mint a D-n (op.rendszer nincs rajtuk) és mégis az egyik Elsődleges, a másik Logikai.

2021. szept. 15. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát erre nehéz mit mondani! - Totál káosz!

Nem csoda, hogy meg van zavarodva a gép, ott a rendszer számára fenntartott, a G és az E!

Lehet, hogy a G-n (is) van egy xp, de ott a "Lemez 1" (E) Windows XP és aktív! (a G particiónak elsődleges particiónak kellene lennie)

Az F és a D adatait le kellene menteni egy külső lemezre, és újratelepíteni a rendszert úgy, hogy az összes particiót törölni a "Lemez 0"-n, majd létre hozni egy alapértelmezett elsődleges particiót a rendszernek, meg egyet (kettőt) az adatoknak - bár az adat partició létrehozása később is megoldható a Lemezkezelőből. Telepítés során a "Lemez 1" ne legyen a géphez csatlakoztatva.

(miért van ott a másik 30GB lemez egy másik aktív xp-vel?)


Az elsődleges a rendszert indító partició(nak kellene lennie), a logikai meg bár ugyanazon a lemezen van, de logikailag elkülönített lemezként kezeli a rendszer. Ha több elsődleges partíció van a merevlemezen, akkor csak egy partíció lehet aktív egy adott időpontban, és a többi partíció rejtve lesz. Ha egy meghajtónak bootolhatónak kell lennie, elsődleges partíciónak kell lennie.


Gondold át, mit akarsz csinálni...

2021. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

E-meghajtón (pendrive) van az XP telepítője. Még csatlakoztatva volt, amikor készítettem a fotót. Nem arról kéne indulnia az XP-nek. [link]

Jelenleg nincs akkora tárhelyem...

30GB-ot hol látsz?

Utólag nem lehet elsődlegesnek átírni egy partíciót?

2021. szept. 16. 09:28
 10/14 anonim ***** válasza:

@off

(csak egy jó tanács: képernyőfelvételt a PrtScr gombbal érdemes csinálni - kiteszed teljes képernyőre pl. a lemezkezelőt, megnyomod a PrtScr gombot, megnyitod a Paint progit, nyomsz egy Ctrl+V kombinációt és Fájl menüből kiválasztod a Mentés másként opciót - egyszerűbb és sokkal jobb képet tudsz így posztolni [link] )

2021. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!