Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szövegszerkesztőt...

Csicsky kérdése:

Milyen szövegszerkesztőt ajánlotok a Word helyett?

Figyelt kérdés
Az MS Word helyett kellene egy olyan szövegszerkesztő, ami ingyenesen letölthető és gyakorlatilag mindazt tudja, amit a Word. A Word dokumentumok (doc, docx) megnyithatók benne és a dokumentumok elmenthetők doc, vagy docx formátumban is. Jó ha tartalmaz helyesírás ellenőrzőt is és a kezelőfelülete is hasonlít a Wordéhoz és lehetőleg magyar nyelvű. Mit ajánlotok?

2021. szept. 15. 05:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
LibreOffice.
2021. szept. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a LibreOffice-t használom már jó ideje.


"ingyenesen letölthető"

Igen, sőt, ha valakinek ez számít, még nyílt forrású is, és a legtöbb ma használt rendszerre elérhető. (Még Androidra is van nem hivatalos portja.)


"gyakorlatilag mindazt tudja, amit a Word"

Nem véletlen, hogy azt használom, holott munkámból adódóan (legálisan) ingyenesen használhatnám a MS Office-t. Jóval stabilabb, kevesebb hibát tartalmaz (ne legyenek illúzióink, hibátlan szoftver gyakorlatilag nincs), és kb. a 10 évvel ezelőtti verziókban fordult elő utoljára, hogy nem volt benne megtalálható valami, ami a Wordben igen. Legalábbis azon funkciók közül, amit az ember tényleg használna egy szövegszerkesztőben. Mert amúgy biztos van eltérés a két szoftver között, méghozzá mindkét irányban.


"megnyithatók benne és a dokumentumok elmenthetők doc, vagy docx formátumban is"

Igen, erre is képes, ráadásul az új - 7.2-es - verzióban pont erre feküdtek rá nagyon.


"magyar nyelvű" - az.


"tartalmaz helyesírás ellenőrzőt is" - igen, tartalmaz.


"a kezelőfelülete is hasonlít a Wordéhoz"

Na, ez azért nem teljesen valósul meg (ami véleményem szerint nem is baj), bár beállítható, hogy ahhoz hasonló legyen.

Ha kulcskérdés a Wordhöz hasonló felület, akkor a WPS Office-t, vagy a Softmaker FreeOffice-t tudnám ajánlani, utóbbi magyar nyelvű is. Bár szerintm a LibreOffice mindkettőt veri.

2021. szept. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 molnarmarcell21 ***** válasza:

office.live.com?

Google Docs?

2021. szept. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelvű kezelőfelület az hiányzik és bár a funkcióknak csak a 80%-át fedi le, de az [link]

szerintem jobb mint a libreoffice.


Mielőtt röpködnének a negatív szavazatok: linuxon dolgozom így nekem is kellett alternatívát keresnem. Prbálkoztam a wine-on egy office 2010-el (amúgy megy, de az excel haldoklik a több doksi megnyitásától), aztán libreoffice-t próbáltam. Gyors és önmagában szuper program, de kompatibilitásnál elvérzik. Word esetében nem tudok konkrét példát, de pl az excel formázásoknál biztosra tudok (akár példát is mutatni) ahol teljesen elveszik (vagy meg sem jelenik) a cellák formázása, így mentést követően az eredeti dokumentum is sérül. Ez persze nem a libreoffice hibája, ez ugyanúgy igaz, ha google docs-ban nyitom meg.

Ezen a ponton próbáltam olyat találni ami legalább 98%-ban kompatibilis és JÓL jelenít meg mindent. Ez lett az ONLYOFFICE Desktop. Nem hibátlan ez sem, de ezen a téren eddig nekem ez vált be a legjobban.

2021. szept. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Én WPS használtam hosszú ideig. Szerintem jobb, mint a Libreoffice, bár abban nem vagyok biztos, hogy magyar nyelvű a kezelőfelülete, én angolul használtam. Viszont magyar nyelvű helyesírás-ellenőrző biztosan nincs benne.
2021. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
openoffice
2021. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
FreeOffice [link]
2021. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.
2021. szept. 15. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Hosszú évek óta a LibreOffice-t használom, szövegszerkesztője a Writer, táblázatkezelője a Calc, prezentációhoz ott az Impress. Nagyon jó, mindent felismer, mindenre menthető.

[link]

2021. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!