Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MacOS vagy windows jött be...

MacOS vagy windows jött be jobban?

Figyelt kérdés

Most készülök életem első macbookját megvenni, idáig csak windowsos gépeim voltak, de nagyon megtetszett az iOS telefonokon, ezért gondoltam a következő gépem apple lesz.


Mik a tapasztalatok?


(játékra ott a konzol, mielőtt ilyennel jönnétek, csak netezni, szöveget szerkeszteni, és hasonlók kell, legalább 5+ évre)



2021. szept. 26. 08:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Osx-el kapcsolatban pár órányi tapasztalatom van (tetszett nagyon, de ez túl rövid idő hogy relevánsnak mondjam).


A windows valahogy nem lopta be magát a szívembe, sajnos voltak vele problémáim munka közben így sok jót nem tudok róla mondani. (Eredeti win10 pro, mielőtt valaki azzal jönne hogy a lopott szutyok sose működött jól...) Hosszasan nem ecsetelem a problémáim: a lényeg hogy költséghatékonyság szempontjából én linuxra tértem át és 6 éve azon dolozom napi szinten. Bevált. Tehát van a windowson túl is élet. :)

Amúgy arra amire neked kell épp úgy jó lehetne a linux is (bár ms office helyett libre office vagy onlyoffice-t tudom javasolni mert nativan nem fut az ms rajta).


OSXre én csak az Adobe miatt váltanék, de az előfizetése elég húzós szóval egyelőre megvagyok nélküle is.


Egy M1-es macbook air egyébként tökéletesen megfelelne arra amire használni szeretnéd.

2021. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

m1-esre nincs keret sajna, 1-2 éves air-eket nézek, i5tel.


Ami tetszik még apple termékeknél, hogy bármikor ellehet adni őket jóformán. Ha nem tetszene eladom.


Régen használtam ubuntut, nem mondom hogy rossz volt, de ugye mezei laptopra kell telepíteni azt is.


Most nézegettem tegnap, egy átlagos laptop, ami nem szemét kategória, annyi mint a macbook.

2021. szept. 26. 09:02
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

"csak netezni, szöveget szerkeszteni, és hasonlók kell, legalább 5+ évre"

Arra tökéletes lesz.

Nekem van mac és win is. A win-t játékra használom, a mac-et meg arra amit írtál.

Igazából nekem a mac jött be jobban, de amikor átálltam mac-ra akkor még nem volt win10, de még win 8 sem... Amikor megvettem a win10-es gépet akkor elég durván meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy lehet ennyire jó egy win-es gép. Ha most kéne döntenem, kicsit nehezebb lenne mac-re váltani, bár minden más cuccom is apple, úgyhogy az nagyot nyomna. a latban.

2021. szept. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

"csak netezni, szöveget szerkeszteni, és hasonlók kell, legalább 5+ évre"

Erre aztán tök fölösleges a Mac, de a Windows is.

Ha stabil rendszert akarsz, akkor Linux, az legalább ingyenes, fel tudod tenni a mostani gépedre és olyan kinézete van, amilyet csak akarsz. Ha akarod, teljesen ugyanúgy tud kinézni, mint a Mac.


Mellesleg az iOS teljesen más, mint a MacOS.

2021. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Az Apple gépeket nem szeretem, de a szoftvereiket nagyon.
2021. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4: nem mindegy milyen maga a gép sem, a macbook prémium érzést kelt, nekem fontos, hogy ne műanyagot fogdossak napi 4-5 órát.


Tetszik még a microsfot surface book is, meg asus zenbook, de ezek macbook árkategória ugyebár :D


Tudom, hogy más az iOS, de legalább meglenne az ökoszisztéma, icloud fotók stb..

2021. szept. 26. 11:11
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

#6: Igen, arra készülj fel, hogy az Apple "ökoszisztémához" leszel kötve életed végéig... :)

Jó néhány hajdani Mac-hívő ismerősöm van, akik már kiábrándultak a cégből, szabadulnának, de nem lehet, mert "ott van minden fotóm, zeném, munkám, adatom...".

2021. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

"szöveget szerkeszteni, és hasonlók kell, legalább 5+ évre"

"Ami tetszik még apple termékeknél, hogy bármikor ellehet adni őket jóformán."


Arra azért figyelj, hogy ez így nem teljesen igaz. Az M1-es Air az egy teljesítménybeli ugrás volt az i3/i5 vonal után. Mióta kijött az M1-es Air és Pro azóta a tesztelők és a fanok telefosták a netet azzal, hogy mekkora király az elődökhöz képest ( tényleg az ) és biztosan vannak sokan akik ezt a hypeot meglovagolva árulják az inteles Aireket-ami amúgy teljesítménye alapján a felét sem éri az újhoz képest.


Évek múlva ha eladod ( vagy akár csak pár hónap múlva ) és nem fogsz valami madarat akinek ezekről fogalma sincs akkor szívni fogsz az eladássa vagy pedig nyomott áron kell hírdetned ha megválnál tőle. Tehát ez a "bármikor eladható" ez egy valós opció, csak kalkuláld bele hogy ennél a lehetőségnél mekkora a bukó.

2021. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

"nem mindegy milyen maga a gép sem, a macbook prémium érzést kelt, nekem fontos, hogy ne műanyagot fogdossak napi 4-5 órát."

Mert sima PC-ből nem lehet prémium minőséget venni, igaz? Ráadásul olcsóbban, mint a Mac.

2021. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

#9

Lehet. De ez nem igaz: "Ráadásul olcsóbban, mint a Mac."

Árban kb ugyanott leszel. Csak a különbség, hogy hardverben esetleg erősebb (és bővíthetőbb, mert mondjuk nincs az alaplapra forrasztva a RAM). Ellenben az OSX jól optimalizált szóval a gyengébb hardver ellenére UX szempontból nem érzel különbséget szerintem.


(Felhasználás függő, nyilván ha PS-t futtatsz, az mindkét rendszeren zabál erőforrást, ergó a több jobb.)

2021. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!