Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem terjedt el jobban a...

Miért nem terjedt el jobban a Windows 8.1?

Figyelt kérdés
Sokkal gyorsabb és stabilabb rendszer mint a Win10

2020. jan. 19. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
mert fos
2020. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Túlságosan a táblagépekre erőltetett interfész lehet az egyik oka. Érintőképernyőn lehet előnyös amit tud, de PC-n nem kényelmes.
2020. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

"Sokkal gyorsabb és stabilabb rendszer mint a Win10"


Mondjuk ezt én nettó hülyeségnek mondanám.

2017-ben vettem egy asztali PC-t majd telepítettem rá jogtiszta dobozos 8.1-et.

Millió nyűgje volt a driverekkel, havonta többször valami driver hibára hivatkozva kékhalálal összeomlott játék közben a gép.

Amellett lassan is bootolt.

Egy 6. gen i5 processzorral használtam egészen 1 évig, majd váltottam egy 8. gen i5 processzorra amit a 8.1 már nem támogatott, így kénytelen voltam (szerencsére) váltani win 10 Pro-ra.

Gyakorlatilag ugyan azzal az SSD-vel, memóriával, táppal, VGA-val használom, mint mikor a 8.1 i5 6600-al futott. Viszont mióta win 10 Pro van a gépemen azzal a különbséggel hogy 8. gen i5-öt használok, egyszer sem omlott össze 2 év alatt a win, és érezhetően stabilabb, gyorsabb rendszer mint a 8.1.

Ráadásul 2 éve nem is telepítettem újra, még a 8.1-et 2x is újra kellett raknom 1 év alatt, mert olyan anomáliákat produkált a zsír új gépemen, amit sehogy se tdutam megoldani csak tiszta telepítéssel.


Mindig csak a win 10 fikát olvastam mindenhol, ezért rettegtem is, hogy mi lesz majd ha felrakom. Aztán azóta rájöttem, hogy azok akik mindig fikázzák a 10-et vlsz. valami mókolt torrentes-aktivátoros kalóz Windows-al (küszködhetnek) azért is köpködnek folyamat a 10-re.

Részemről a lehető legjobb döntésnek mondanám a 8.1-ről 10-re való váltást, eddig bő 2 év alatt semmi problémám nem volt vele. Természetesen jogtiszta op rendszerről beszélek.

2020. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Se nem gyorsabb, se nem stabilabb, de legalább teljesen értelmetlen a kezelőfelülete.
2020. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 belapus ***** válasza:
80%

Lehet az egyik oka az is, hogy a Windows 7 annyira jól sikerült, hogy azok a kisebb-nagyobb változtatások, amelyek jó része nem igazán tetszett a felhasználóknak, nem tudták rábírni a vásárlókat, hogy a 8-ra vagy 8.1-re váltsanak.

A váltási kényszer a 10-essel jött meg, miután olyan hardverek jelentek meg, amelyek nem - vagy kevésbé - támogatták a 7-est.

2020. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3/5. a régi gépemen már 5 éve probléma nélkül fut a win8.1 Viszont az új gamer gépemre már win10 lett telepítve mert a 8.1 et már nem támogatja. Az új kb fél év alatt 3X lett újratelepítve. Lassú, folyamatosan frissít, nagy a hardverigénye
2020. jan. 20. 14:22
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

#6 [link]


Ebből a memóriából kb 1GB-ot a Steam, Epic, Origin meg néhány futó alkalmazás eszik meg.

Szóval hiába hazudozol (nekem), csak most neked megmutatom hogy milyen "hardver igényes" a gépemen a jogtiszta win 10.

Én értem hogy te ilyen 8.1 fanboy vagy, de attól hogy megpróbálod az embert hülyének nézni még nem lesz igazad.

Egyébként meg használj te is jogtiszta rendszert, és akkor nem kell hetente telepítgetned meg KMS-el aktiválgatnod a rendszered.

2020. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Leírom a tapasztalataimat.

Annak idején zsír új minőségi ultrabook windows 8-al majd később 8.1-el volt.

Megszámlálhatatlan kékhalál összeomlás stb...

külön app kellett a start menühöz.


ismerős gépén ami öregebb és 100x gyengébb meg fut vígan a win10 összeomlás nélkül....

2020. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MolotovPunk ***** válasza:
77%
A Windows 10 konkrétan mindegyik gépen másképp viselkedik.Én ezt tapasztaltam.Így érthető,hogy valakinek a gépén nagyobb hibák nélkül elmegy.Én mikor Win 10-et használtam konkrétan 1 év alatt nagyjából 2x kapott kék halált a gyári új gépem hibás frissítés miatt.Arról nem is beszélve,hogy sokan panaszkodtak hibás frissítések és lefagyások miatt W10 esetében.HDD-s gépekre egyáltalán nem is értem,hogy minek erőltetik azt a ram zabáló rendszert?Azért,hogy jobb legyen az amúgy sem fényes statisztikája a Win10-nek?Újabb HDD-s gépekre bármilyen régebbi Windows megfelelőbb lenne.Ehhez képest Windows 8.1-ről túl sok rosszat nem hallottam.A kezelő felületéről meg annyit,hogy van olyan program rá,amivel ki lehet küszöbölni,hogy ne csempés legyen a menü,hanem normál start kezelőfelületű.Az pedig,hogy nincs nagyon elterjedve,a 8.1-es felhasználók részéről nem gond,mivel azt a rendszert nem sok vírus támadja és érinti.Egyébként a sok frissítés sem garancia arra,hogy pl W10-en bekapjon a gép bármilyen vírust,arról nem is beszélve,hogy néha a frissítések okozhatnak kisebb nagyobb galibákat,ha hibásan jönnek ki.A Windows 10 sajnos továbbra is egy félig kész béta verzió.5 év után is...A start menüje meg tele van oda nem illő reklámokkal.
2020. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MolotovPunk ***** válasza:
73%
Egyébként ahogy néztem,nem nagyon van különbség sebességben a két rendszer között.
2020. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!