Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bootol a windows...

Miért nem bootol a windows SSD-ről?

Figyelt kérdés

Eddig a gépemben volt egy Kingston 128 GB SSD, egy Samsung 860 EVO 500GB és egy 1TB HDD... mivel a HDD tönkre ment és a Kingston is kezd haldokolni vásároltam egy másik HDD-t illetve egy 1TB Samsung EVO 970 M.2 SSD-t. Ezeket be is szereltem és csak a 860-as 500GB-os SSD maradt mellettük, amire a windowst is fel szerettem volna telepíteni. A telepítés sikerült is, de akárhányszor próbál a windows bootolni róla vagy a tepeítőt indítja újra, vagy ha kihúzom a pendrive-t akkora BIOS-ba visszarak... próbáltam már állítani az UEFI/Legacy-t is, próbáltam már kihúzni a többi drive-t, BIOS-t frissíteni már nem tudok mert a legfrissebb van fent, próbáltam már mindent amit leírást találtam és még mindig nem sikerült a dolgot megoldani.

Anno amikor a Kingstonnal volt hasonló problémám, azzal is csak annyi volt a megoldás, hogy minden más merevlemezt kihúztam és akkor megoldódott, de ennél nem.

Ezen kívül feltelepítettem a Samsung Magician programot, ami minden merevlemezt érzékel a gépen, még azt is ami nem SSD, de az EVO 860-ast nem érzékeli...

Eléggé új még az SSD, sok játék volt már rajta, illetve már megtörtént, hogy majdnem tele is volt a játékokkal és soha semmilyen írási vagy olvasási problémája nem volt. HD Sentinellel is ellenőriztem és az sem ír problémát, tehát nem hiszem hogy gondja lenne...

A BIOS látja a lemezt, telepíteni is engedi csak a bootolás nem megy valamiért... van valami tippetek? Illetve ötlet hogy a Samsung Magician miért nem látja?



2021. okt. 5. 04:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet h*lye kérdés de uefin belül próbáltad elsődleges bootnak beállítani?
2021. okt. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült a SM-t feltelepíteni a nem bootoló winre..?

Valami itt nem kerek.

2021. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen alap dolgokat mind próbáltam :D Nyilván nem a nem bootolo winfoson van az SM hanem még a működőn.
2021. okt. 6. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!