Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csak a Grub használatáva...

Miért csak a Grub használatával bootol be rendesen a Windows?

Figyelt kérdés

Szituáció: adott egy laptop, amelyben van egy SSD és egy HDD. Az SSD-re van feltelepítve egy Windows 10, ha arról bootoltam, egyből a Windows indult el. Adott egy HDD is, amelyből 40GB le van foglalva egy linux-alapú operációs rendszernek (konkrétan openSUSE), a fent maradó rész pedig egy NTFS partíció. Na mindegy. :D Ha a HDD-ről bootolok, bejön a Grub, amelyből el tudom indítani mindkettő operációs rendszert, és ha ott nyomok a Windowsra, gond nélkül elindul.


Ha ellenben az SSD-ről bootolok, a következő képernyő fogad:

*****Windows Boot Manager*****


Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause (szerinte valami hardvert cseréltem, vagy valamit felraktam, amit nem kellett volna).


1. Insert your Windows installation disc and restart your computer. (Nemár, most muszáj valahonnan levadásznom a telepítő ISO-t és kiírnom? Ennél egyszerűbben szeretném megoldani.)

2-3. lépés: szokásos, válassz nyelvet és menj a számítógép javítására.


Ha nincs meg a lemez, vedd fel a kapcsolatot a rendszergazdáddal, vagy a számítógép gyártójával segítségért. (If you do not have the disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.)


File: \Boot\BCD

--> kérdés: ez hol van? Milyen meghajtón, valahol el lehet érni? C:\Windows\System32, vagy úgy merre? (64 bites Win van)


Status: 0xc000000f ha ez valakinek mond valamit (át tudok konvertálni 10esbe hexadecimális számokat, de köszi, nem hiszem hogy ez segítene. :DD )


Info: The Boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors. Tehát a PC-d bootolásához szükséges adat hiányzik, vagy hibákat tartalmaz. Na nem mondja. :o Köszi, puszi.


A kérdés: mi lehet a hiba? Hogy lehet orvosolni? Picit idegesítő, mert a Linuxot csak ritkán használom, s bár a Grubban már a Windows van alapértelmezettre állítva, nem szeretném, hogy mindig a Grub jöjjön be alapból, arra csak néha van szükségem. Válaszokat előre is köszönöm, köszi, ha elolvastad és válaszolsz. :D


2019. márc. 27. 19:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, kimaradt, minden MBR (és nem GPT) alapú, nem állítottam be Secure Boot-ot és társait, pedig a gép képes lenne rá. (Bár a Linux nem tudna úgy elindulni (mert a szükséges aláírások úgy tudom, hiányoznak, de ebben nem vagyok már annyira hozzáértő), azt hiszem, valahogy össze lehetne bűvészkedni így is, de nem pepecseltem ilyennel.)
2019. márc. 27. 19:32
 2/4 A kérdező kommentje:
A gépházban rámentem a helyreállítós újraindításra, de nem működött, a számítógép kikapcsolása volt az egyetlen menüpont. De egy más beállítással megoldottam a dolgot, ismét működik minden, hurrá. :D
2019. márc. 27. 20:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha esetleg érdekel valakit, a Felügyeleti eszközökön belül a számítógép-kezelésnél a lemezkelésen belül ne a C-t, hanem a rendszer számára fenntartott partíciót állítsd aktívre.
2019. márc. 28. 16:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha meg haverodat meg akarod trollkodni, mint ahogy velem tette valaki, nyilvánvalóan állítsd el rosszul. xD
2019. márc. 28. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!